مجله اینترنتی

پیشنهاد ویژه تبلیغات اینترنتی پایگاه تخصصی فوتبال ایران و جهان شبکه اینترنتی برندها


مالدینی
جهت مشاهده تصویر بزرگتر، روی آن کلیک کنید.

تاریخ ثبت: 1392/03/11   -   بازدید: 2705 مرتبه

بیوگرافی پائولو مالدینی


موضوع: مالدینی

پائولو مالدینی متولد ۲۶ ژوئن ۱۹۶۸، ‏ بازیکن و مدافع سابق تیم ملی ایتالیا و تیم آ.ث میلان می باشد.

او پسر فوتبالیست و مربی سابق تیم ملی ایتالیا و باشگاه میلان، چزاره مالدینی می باشد. او هرگز لباس تیمی باشگاهی غیر از میلان را بر تن نکرد و با ۲۵ سال حضور در لباس آ.ث میلان رکورد دار حضور با لباس یک تیم در تاریخ فوتبال می باشد. شماره ۳ باشگاه میلان به احترام او بایگانی شده است و بعد از خداحافظي مالديني هيچكس پيراهن شماره ۳ را بر تن نمی کند، مگر يكي از پسرانش.

مالدینی اولین بازی خود را با لباس میلان در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۸۵ در دیدار با تیم اودنیزه انجام داد. او بعد از انجام بیش از ۹۰۰ بازی با لباس میلان، سرانجام در سن ۴۱ سالگی در دیدار با تیم فیورنتینا در تاریخ ۳۱ مِه سال ۲۰۰۹ ، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او در هنگام خداحافظی از فوتبال، با ۲۵ سال وفاداری به باشگاه میلان و بالای سر بردن ۲۶ جام مختلف از جمله: ۵ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۷ قهرمانی در سری آ، ۱ قهرمانی در جام حذفی ایتالیا، ۴ قهرمانی در سوپرجام اروپا و ۲ قهرمانی در جام بین قاره ای از اسطوره های میلان و جزء پر افتخارترین فوتبالیست های تاریخ فوتبال جهان محسوب میشد.

مالدینی ۱۲۶ بازی برای تیم ملی ایتالیا انجام داد. او در ۴ دوره حضور خود در جام جهانی و ۳ دوره جام ملت های اروپا هرگز نتوانست جامی را بالای سر خود ببرد. تنها افتخارات ملی او، نایب قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۴ ، سومی در جام جهانی ۱۹۹۰ و نایب قهرمانی در جام ملت های اروپا ۲۰۰۰ می باشد. او در جام های جهانی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ در تیم ستاره های جام جای گرفت. همچنین در سال ۱۹۹۴، مالدینی، از سوی مجله فوتبال "ورد ساکر" به عنوان بازیکن سال انتخاب شد. او اولین مدافعی بود که به این افتخار دست پیدا کرد.


کودکی

پائولو سزار مالدینی در ۲۶ ژوئن ۱۹۶۸ در شهر میلان متولد شد. او پسر چزاره مالدینی کاپیتان سال های ۱۹۶۰ تیم میلان بود.

چزاره مالدینی کودکی پائولو را این گونه تعریف می کند:

من و همسرم فرزندان زيادي داشتيم که از قضا همگي بسيار شلوغ و پر سر و صدا بودند. در اين ميان پائولو با آن چشم هاي براق چيز ديگري بود. او به هر وسيله اي براي خود توپ مي ساخت و وسايل خانه راه گريزي نداشتند. کنترل اين جمع ياغي بسيار دشوار بود. فقط يک چيز پائولو را آرام مي کرد : يکشنبه عصر و برنامه فوتبال ايتاليا.

دوران فوتبال

عضویت در میلان

او در سپتامبر ۱۹۷۸ و در سن ده سالگي موفق به گذراندن تست تمريني باشگاه ميلان شد و به عضویت تیم میلان در آمد. او تا پیش از عضویت در میلان، هوادار يوونتوس و شيفته ي بازي روبرتو بوتگا بود.

با عضویت او در میلان، همه از نفوذ چزاره مالدینی صحبت مي کردند. مردم اعتقاد داشتن، پائولو مالدینی به واسطه نفوذ پدر به عضویت میلان در آمده است و به این خاطر در زمین به او توهین میکردند.


اولین حضور در زمین

او در هفده سالگي به دعوت نيلز ليدهولم سر مربي وقت آث ميلان، به تيم بزرگسالان پيوست .اولين بازي اش را در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۸۵ برابر اودینزه انجام داد. در آن بازي پائولو جانشين باستيني مصدوم شد، بازي که با نتيجه ي يک - يک خاتمه يافت.

مالديني در مورد آن بازي مي گويد:

    « استرس زيادي داشتم، ولي ليدهولم مرا در آغوش گرفت و گفت، هميشه به اين فکر کن که اين فقط يک بازي در مقياس بزرگتر است.»

وی در طول فصل ۱۹۸۵-۱۹۸۴ یک بازی در لیگ ایتالیا انجام داد.دوران باشگاهی
پائولو در فصل ۸۶-۱۹۸۵ بازیکن ثابت میلان شد. از آن زمان در بیشتر مواقع به عنوان مدافع چپ و برخی مواقع به عنوان مدافع وسط بازی کرده است. اسکودتوی فصل ۸۸-۱۹۸۷ اولین عنوانی بود که او با باشگاهش به دست آورد. او از ارکان تیم فصل ۹۲-۱۹۹۱ میلان بود که در سری آ بدون شکست قهرمان شد. او در کنار فرانکو بارزی، مائورو تاسوتی و کاستاکورتا نیرومندترین خط دفاعی اروپا در اوایل دهه ۹۰ را شکل داده بودند. بعد از بازنشستگی بازری، مالدینی زوج موفقی با الساندرو نستا در قلب دفاع میلان ایجاد کرد.

مالدینی تاکنون هفت بار با میلان قهرمان ایتالیا، یک بار قهرمان جام حذفی و پنج بار قهرمان سوپر جام ایتالیا شده است. علاوه بر این‌ها وی با میلان پنج بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، پنج بار قهرمان سوپر جام یوفا، دوبار قهرمان جام باشگاه‌های جهان موسوم به جام تویوتا ( برنده دیدار قهرمان باشگاه‌های اروپا و آمریکای جنوبی )، و یک بار قهرمان جام باشگاه‌های جهان ( مسابقاتی که بین قهرمانان باشگاهی شش قاره مختلف انجام می‌شود ) شده است.

در سال ۱۹۹۴، مالدینی که در همان سال با میلان اسکودتو و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده بود، از سوی مجله فوتبال "ورد ساکر" به عنوان بازیکن سال انتخاب شد. او اولین مدافعی است که به این افتخار دست پیدا می‌کند. او در مراسم دریافت جایزه خود گفت:

    «این افتخار بزرگی برای من است چرا که بسیاری از مردم به من توجه کردند. به طور کلی در فوتبال، طرفداران و رسانه ها کمتر به مدافعین توجه می کنند و عمده توجه به مهاجمین و گلزنان است. باید اعتراف کنم سال ۱۹۹۴ اوج فوتبال من بود. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و حضور در جام جهانی برای هر بازیکنی افتخار است. البته افتخاری که من بدست آوردم حاصل زحمات مردان زیادی است که برای من زحمت کشیدن و مسیر موفقیت را به من نشان دادن. همه می دانید در مورد چه کسی صحبت می کنم، پدرم چزاره مالدینی اولین کاپیتان تیم میلان که در سال ۱۹۶۳ جام قهرمانان اروپا را بالای سر برد. او حالا مربی تیم زیر ۲۱ ساله های ایتالیاس. من زیر نظر او در تیم جوانان میلان بازی میکردم. زمانی که من فقط یک کودک بودم او به من راه و رسم مرد بودن را آموخت. او مسائل زیادی از فوتبال را به من آموخت و مسیر آینده را به من نشان داد. پس از آن، کاپیتان و هم بازی من فرانکو بارزی بیشترین کمک را به من کرده است. از نظر من، او کمتر از چیزی که استحقاق آن را دارد به خاطر خدماتش در تیم میلان و تیم ملی ایتالیا دریافت کرده است. در یک کلمه بخواهم بگویم او یک مرد واقعی است که توانایی خود را در زمین فوتبال به نمایش می گذارد. او واقعا سزاوار دریافت جایزه ایی هست که مجله ورد ساکر به من اهدا کرده است. »

پس از فصل ۹۷-۱۹۹۶ و پایان دوران فعالیت فرانکو بارزی، مالدینی کاپیتان تیم آ. ث میلان شد. مالدینی ۶۰۰ امین بازی خود در سری A با لباس میلان را در ۱۳ مِه ۲۰۰۷ و در مقابل کاتانیا انجام داد. مالدینی پیش از آن در ۲۵ سپتامبر ۲۰۰۵ در بازی با تیم ترویسو، رکورد دینو زوف افسانه ای را که با ۵۷۱ بازی رکورددار بازی در سری آ بود شکسته بود.

مالدینی توانست در ۱۶ فوریه سال ۲۰۰۸ در دیدار مقابل پارما در لیگ فوتبال ایتالیا، هشتصدمین بازی رسمی خود برای میلان را انجام دهد. این بازی نقطه عطفی در کارنامه پائولو مالدینی بود چرا که هزارمین بازی او در فوتبال حرفه ایی با لباس تیم آ.ث میلان و تیم ملی ایتالیا محسوب میشد. تا پیش از او تنها پیتر شیلتون دروازه بان انگلیسی توانسته بود از مرز ۱۰۰۰ بازی حرفه ایی بگذرد.

پائولو مالدینی در ۲۵ فصل حضور خود در میلان ۹۰۲ بازی رسمی برای میلان در تمام تورنمنت ها انجام داد. او با ۶۴۷ بازی در سری آ رکورد دار بازی در سری آ محسوب می شود.[۱۴] او در مجموع ۹۰۲ بازی ۳۳ گل برای میلان به ثمر رساند که ۲۹ گل آن در سری آ بود. او در طول دوران حرفه ایی خود هشت بار در فینال لیگ قهرمانان اروپا حاضر بوده است. تنها فرانسیسکو گنتو از رئال مادرید همپای او در این رکورد هست. مالدینی پنج بار جام قهرمانان اروپا را بالای سر برده است. آخرین قهرمانی او در لیگ قهرمانان اروپا، لیگ ۲۰۰۷ اروپا بود که میلان در فینال ۲-۱ لیورپول را شکست داد. مالدینی در سال ۲۰۰۹ با پایان دوران حرفه ایی فوتبال خود، جایزه ویژه دستاوردهای یک عمر یوفا را دریافت کرد.

دوران ملی
مالدینی در سال ۱۹۸۶، به تیم زیر ۲۱ سال ایتالیا که مربی آن چزاره مالدینی بود دعوت شد. او در مدت دو سال، ۱۲ بازی برای تیم زیر ۲۱ سال ایتالیا انجام داد و ۵ بار موفق به گلزنی شد.

در سن ۱۹ سالگی اولین حضور خود در تیم ملی بزرگسالان ایتالیا را در تاریخ ۳۱ مارس ۱۹۸۸ در مقابل یوگسلاوی تجربه کرد. این بازی با نتیجه ۱ بر ۱ به پایان رسید. بعد از آن، مالدینی توانست جایگاه مستحکمی برای خود در قلب دفاع و گوشه چپ ایتالیا دست و پا کند. او در جام ملت های اروپا ۱۹۸۸ در چهار بازی ایتالیا در ترکیب اصلی قرار داشت. در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا همراه با ایتالیا تا نیمه نهایی بالا آمد و در یک بازی دراماتیک در شهر ناپل مغلوب هنرنمایی مارادونا و تیم آرژانتین شد و از راهیابی به فینال بازماند. در این تورنمنت مالدینی با ایتالیا مقامی بهتر از سومی بدست نیاورد. در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا مالدینی بار دیگر در لباس آتزوری درخشید و توانست تا فینال مسابقات پیش آید اما در فینال شانس با او و ایتالیا یار نبود و ضربات پنالتی بار دیگر دست او را از جام محروم کرد.

ناکامی مالدینی در جام های جهانی با حذف شدن در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه توسط تیم میزبان بار دیگر با ضربات پنالتی و بعد از آن ناکامی در جام جهانی ۲۰۰۲ کامل شد. مالدینی با ۲۳ بازی در جام های جهانی فوتبال بعد از لوتار ماتئوس که با ۲۵ بازی رکورددار است، قرار گرفته است. اما مالدینی با ۲.۲۱۶ دقیقه حضور در زمین بیشترین زمان بازی در جام جهانی را به خود اختصاص داده است.

مالدینی در ۳ دوره جام ملت های اروپا به سال های ۲۰۰۰،۱۹۹۶،۱۹۸۸ همراه تیم ملی ایتالیا بود. مالدینی با ایتالیا در یورو ۲۰۰۰ توانست در نیمه نهایی و در ضربات پنالتی،با وجود خراب شدن پنالتی مالدینی از سد هلند بگذرد. ایتالیا در حالی که ۳۲ سال از آخرین بار که به فینال اروپا رسید بود می گذشت به مصاف تیم فرانسه رفت.ایتالیا در حالی که تا دقیقه ۹۰ ، با یک گل از فرانسه پیش بود، گل تساوی را دریافت کرد و در گل طلایی، تسلیم فرانسه شد تا مالدینی یک بار دیگر در آستانه دستیابی به افتخار دستش از جام کوتاه شود. مالدینی خود اتفاقات بعد از گل فرانسه را اینطور تعریف می کند:

    «ما بلافاصله پی بردیم که بازی را باخته ایم. در مرحله نیمه نهایی بازی خیلی سختی مقابل هلند داشتیم و یک روز کمتر از فرانسه فرصت داشتیم تا خستگی از تن در کنیم. بنابراین از نظر روحی همه چیز به نفع آن ها بود. می توان گفت که آن گل حکم دو گل را داشت. در واقع گل مساوی بود ولی در عین حال گل برتری نیز محسوب می شد. در فاصله بین وقت طبیعی بازی و شروع وقت اضافه به هم می گفتیم که باید از جایمان بلند بشویم و فینال را ببریم. ولی این ها همه حرف بود، چون فکر می کنم که از ته دل همه می دانستیم گل مساوی ضربه روحی بسیار سختی به ما وارد کرده است.»

مالدینی با ۱۲۶ بازی ملی پس از کاناوارو در رتبه دوم بیشترین بازی برای تیم ملی ایتالیا قرار دارد.او هرگز در تورنمنت بزرگی با آتزوری قهرمان نشد. مالدینی در نیمی از ۱۶ سال حضورش در تیم ایتالیا کاپیتان این تیم بود و ۷۴ بار بازوبند تیم ایتالیا را بر دست بست.

مالدینی در جام های جهانی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ در تیم ستاره های جام، جای گرفت. او این افتخار را در سه دوره حضور خود در جام ملت های اروپا تکرار کرد و در جام ملت های اروپا در سالهای ۲۰۰۰،۱۹۹۶،۱۹۸۸ با درخشش خود توانست، در تیم تورنمنت جای بگیرد.

بازنشستگی از فوتبال


بازنشستگی از بازی های ملی

مالدینی در سن ۳۴ سالگی و پس از شکست تلخ مقابل کره جنوبی در مرحله یک شانزدهم جام جهانی ۲۰۰۲ و با گل طلایی از بازی های ملی خداحافظی کرد. مالدینی علارغم خواهش مسئولین تیم ملی فوتبال مبنی بر بازگشت هرگز از تصمیم خود برنگشت.

او بعد از خداحافظی از تیم ملی گفت:

    «احساس کردم که توانایی ادامه دادن ندارم.من عمری بود که در تیم ملی بودم ولی به هیچ مقامی نرسیدم.تاکی می تونستم به دوران ذلتم با تیم ملی ادامه بدم؟»

در فوریه ۲۰۰۹ مارچلو لیپی مربی وقت تیم ملی ایتالیا پیشنهاد یک بازی خداحافظی برای مالدینی را داد. فدراسیون ایتالیا به مالدینی بازی دوستانه با ایرلند شمالی را پیشنهاد داد که مالدینی آن را رد کرد.بازنشستگی از بازی های باشگاهی

مالدینی در ۱۶ دسامبر سال ۲۰۰۷ در جریان بازی‌های جام باشگاه‌های جهان در یوکوهاما، اعلام کرد که در سال ۲۰۰۸ از فوتبال خداحافظی می‌کند. در ۷ مارس ۲۰۰۸، دو روز بعد از حذف میلان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل آرسنال، در تصمیم خود تجدیدنظر کرد و گفت که می‌خواهد قراردادش را برای یک سال دیگر تمدید کند.قرارداد مالدینی تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۰۹ تمدید شد. در ۱۷ آوریل سال ۲۰۰۹ مالدینی اعلام کرد که در پایان فصل ۰۹-۲۰۰۸ به طور حتم از فوتبال کنار می‌رود و اضافه کرد که بعد از آن در دنیای فوتبال فعالیت خواهد کرد، البته نه به عنوان مربی.

سرانجام مالدینی در بیست و پنجمین فصل حضور خود در میلان و در سن ۴۱ سالگی در حالی که به رکورد ۹۰۰ بازی رسمی برای میلان رسیده بود از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.


آخرین بازی در سن سیرو

در ۲۴ مه ۲۰۰۹ مالدینی در ۹۰۱ امین بازی خود با لباس میلان برای آخرین بار در سن سیرو به مصاف تیم رُم رفت. این بازی با مراسم و برنامه هایی از سوی هواداران و باشگاه میلان برای بدرقه ی کاپیتان خود همراه بود. در این بازی، باشگاه میلان برای قدردانی از مالدینی بر پیراهن خود جمله "شماره ی ۳ برای همیشه"(به ایتالیایی: 3Solo Per Te)‏ حک کرد. علاوه بر آن به هریک از هواداران حاضر در ورزشگاه شال با جمله ی "شماره ی ۳ برای همیشه" و آلبومی حاوی ۲۴ قطعه برچسب از دوران ۲۴ ساله ی فوتبال پائولو اهدا شد. در این بازی خاص، تیم رم به احترام مالدینی با تی شرت با نام مالدینی به زمین آمد. این بازی در نهایت با شکست ۳-۲ میلان خاتمه یافت تا آخرین بازی مالدینی در سن سیرو با شکست همراه باشد.


حواشی بازی آخر در سن سیرو

هشتاد هزار هوادار میلان به جهت قدردانی از مالدینی در سن سیرو حاضر بودند. پلکارد و پرچم های زیادی در جهت تشکر از ۲۵ سال وفاداری او به میلان در ورزشگاه دیده میشد.اما گروهی از کوروا سودهای(هواداران اولترا) میلان در این بازی لب به انتقاد از مالدینی گشودند. آنها روي يك پرچم بزرگ نوشته بودند: «متشكريم كاپيتان. توي زمين يك قهرمان پايان ناپذير بودي اما به آنها كه ثروتمندت كردند احترام نگذاشتي.» اين نوشته اشاره ایی بود به مشاجره مالدینی با این گروه در سال ۲۰۰۵ و پس از شکست در فینال اروپا. گروهي ديگر از طرفداران فرياد ميكشيدند: «فقط يك كاپيتان هست... بارزی» و گروهي ديگر پرچمي را در دست داشتند كه اسم و شماره فرانكو بارزي روي آن نقش بسته بود. این رفتار با واکنش مالدینی در بعد بازی مواجه شد.او این رفتار را برنامه ریزی شده خواند. و در مصاحبه ایی اعلام کرد:

    «افتخار می کنم که یکی از آن ها نیستم.»

رفتار دور از انتظار این گروه از هواداران میلان با انتقاد دیگر شخصیت های فوتبال ایتالیا مواجه شد.


آخرین بازی رسمی

در ۳۱ مه ۲۰۰۹ در شهر فلورنس و ورزشگاه فریولی مالدینی در ۹۰۲ امین بازی رسمی خود برای میلان به مصاف تیم فیورنتینا رفت در این بازی که با برد ۲-۰ میلان همراه بود مالدینی در دقیقه ۹۰ تعویض شد و در حالی که از زمین خارج می شد به گونه ایی که لایق یک قهرمان جهانی بود مورد تشویق پر شور حاضران در ورزشگاه قرار گرفت.


سبک بازی
مالدینی با وجود اینکه ذاتا راست پاست در درجه اول در پست مدافع چپ بازی کرده است.او به عنوان مدافع مرکزی هم بازی های درخشانی از خود نشان داد است. انعطاف پذیری تاکتیکی او در کنار سرعت بالا، تکل های به موقعه، و مهارت در جنگهای هوایی و توان مثال زدنی او در رهبری تیم، وی را به جایی رساند که برای مدتها بهترین دفاع چپ اروپا لقب بگیرد او از بهترین مدافعین تاریخ فوتبال محسوب میشود. پائولو در فوتبال خشن و دفاعی ایتالیا با خونسردی و آرامشی که داشت کمترین کارت زرد و قرمز را در طول حضور خود در فوتبال دید. ثبات مالدینی در مدت 24 سال در کنار اخلاق مداری و وفاداری خاص او به میلان او را به یکی از بی نظیرترین مدافعین جهان تبدیل کرده است.


بعد از بازنشستگی
مالدینی اعلام کرده است که هرگز به عنوان مربی به فوتبال برنخواهد گشت. مالدینی دلیل این تصمیم را استرس و سنگینی وظایف این پست اعلام کرده است.

در سال ۲۰۰۹ ، کارلو آنجلوتی سرمربی وقت تیم چلسی به مالدینی، پیشنهاد مربیگری چلسی را داد. این پیشنهاد توسط مالدینی رد شد.

در ژانویه ۲۰۱۲ با حضور همزمان لئوناردو و کارلو آنجلوتی در تیم پاریس سن ژرمن صحبتهایی از پیشنهاد این باشگاه به مالدینی برای همکاری شد.

مالدینی به دفعات از علاقه خود برای برگشت به تیم میلان در پستی غیر از بازیکن صحبت کرده است. با وجود برخی صحبت ها و مصاحبه ها از مالکان و مدیران باشگاه میلان پیرامون استفاده از مالدینی  تاکنون هیچ پیشنهاد رسمی به مالدینی برای حضور در کادر مدیریتی یا کادر فنی میلان ارائه نشده است. رفتار مدیران میلان موجب شده است که مالدینی درهای باشگاه میلان را به روی خود بسته بخواند.


زندگی شخصی
مالدینی در سال ۱۹۹۴ با مدل ونزوئلایی،آدریان فوسا ازدواج کرد. این ازدواج که تاکنون پایدار مانده حاصلش دو پسر به نامهای کریستین(متولد: ۱۴ ژوئن ۱۹۹۴) و دنیل (۱۱ اکتبر ۲۰۱۱) می باشد. در حال حاضر کریستین عضو تیم نوجوانان میلان و دنیل عضو تیم نونهالان میلان هست.


کریستین مالدینی
کریستین در سال ۲۰۰۵ توانست به عضویت تیم میلان در آید. او اکنون در تیم نوجوانان میلان زیر نظر فیلیپو اینزاگی به بازی مشغول است. آندرآ راماتزوتی، کارشناش کوریره دلو اسپورت او را در اولین بازی خود در لباس میلان در سال ۲۰۰۵ اینگونه توصیف کرده است:

    <<کریستین چه طور بود؟ یک راست پای فطری که در کنار زمین در خط دفاع جای گرفت، و در بازی میل عالی و لغزش کمی نشان داد که احتمالاً پدر به او آموزش داده است.>>

دنیل مالدینی
پسر ۱۱ ساله ی پائولو مالدینی اکنون در پست مهاجم در عضویت تیم میلان هست. در زمانی که دنیل پنج سال داشت تکل زیبای او در پای سیدورف مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و صحبت از تداوم نسل مالدینی ها بیش از پیش شنیده شد.حرکات انسان دوستانه مالدینی

سفیر یونیسف

مالدینی از سفیران یونیسف می باشد. تاکنون، او در برنامه های مختلف این سازمان، در جهت مبارزه با ایدز و فقر حاضر شده است. او در سال ۲۰۰۶ همراه با فرانچسکو توتی بر اساس اهداف یونیسف به مبارزه با ایدز رفتند. در یک برنامه تلویزیونی کاپیتانهای رم و میلان با ارائه شماره ای برای ارسال SMS از مردم برای کمک به کودکانی که در معرض خطر این بیماری در کشورهای جهان سوم بودن تقاضای کمک کردن.در همین حال یک کارتون با صدای توتی و مالدینی به نام فقط برای کودکان با قیمت ۵ یورو روانه بازار شد.
پائولو مالدینی بر بالین جانباز ایرانی

در چند سال اخیر گزارشی از حضور مالدینی بر بالین یک جانباز ایرانی نقل می شود که براساس آن مالدینی برای عیادت این طرفدار مجروح خود ۶۰۰ کیلومتر مسافت را طی کرده است. این گزارش در سایت های خبری مختلف ایران به شکل زیر نقل شده است:

    <<خاطره‌ای که در زیر می‌آید در رابطه با یكی از جانبازان جنگ تحمیلی است كه پس از مجروح شدن به علت وضع وخیمش به ایتالیا اعزام شده بود و در یكی از بیمارستان های شهر رم به مداوا مشغول بود.

    وی از قضا و به طور اتفاقی متوجه می شود كه خانم پرستاری كه از او مراقبت میكند نام خانوادگی اش «مالدینی» است. ابتدا تصور می كند كه تشابه اسمی باشد اما در نهایت از او سوال می كند كه آیا با پائولو مالدینی ستاره شهیر تیم میلان ایتالیا نسبتی دارد؟

    و خانم پرستار در پاسخ می‌گوید كه پائولو مالدینی برادر وی است، دوست جانباز نیز در حالی كه بسیار خوشحال شده بود از خانم پرستار خواهش میكند كه اگر ممكن است عكسی از پائولو مالدینی برایش به یادگار بیاورد و خانم پرستار قول می‌دهد كه برایش تهیه كند. صبح روز بعد دوست جانباز هنگامی كه از خواب بیدار می‌شود كنار تخت خود مردی را می‌بیند كه با یك دسته گل به انتظار بیدار شدنش نشسته است...

    این مرد كسی نبود به جز پائولو مالدینی كه از شهر میلان واقع در شمال غربی ایتالیا به شهر رم واقع در مركز كشور ایتالیا كه فاصله‌ای حدودا ششصد كیلومتری دارد آمده بود تا از این جانباز جنگی كه خواستار داشتن عكس یادگاری اوست عیادت كند.>>

لازم به ذکر است در صحت و درستی این گزارش شک وجود دارد و مشخص نیست این خبر اولین بار توسط کدام منبع خبری گزارش شده است. ضمن اینکه هیچ مدرکی دال بر پرستار بودن خواهران مالدینی در دست نیست.
رکوردهای شخصی

    بیشترین حضور برای میلان در تمام مسابقات: 902 بازی
    بیشترین حضور در لیگ برتر ایتالیا: 647 بازی
    بیشترین حضور در لیگ قهرمانان اروپا: 175 بازی
    جوان ترین بازیکن حاضر در تیم اول آ.ث میلان: با ۱۶سال و ۲۰۸روز(در مقابل اودینزه، ۲۰ ژانویه ۱۹۸۵)
    طولانی‌ترین دوران حضور: با ۲۴سال و ۱۳۲روز(از ۲۰ ژانویه ۱۹۸۵ تا ۳۱ مه ۲۰۰۹)
    رکورد بیشترین زمان بازی در جام جهانی فوتبال: 2.216
    بیشترین حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا: 8 دورهافتخارات

باشگاهی

    Scudetto.svg سری آ (7): 1987-1988, 1991-1992, 1992-1993, 1993-1994, 1995-1996, 1998-1999, 2003-2004
    Coccarda Coppa Italia.svg جام حذفی ایتالیا (1):2003
    Supercoppaitaliana.png سوپرجام ایتالیا (5): 1988, 1992, 1993, 1994, 2004
    Coppacampioni.png جام قهرمانان اروپا (5): 1988-1989, 1989-1990, 1993-1994, 2002-2003, 2006-2007
    20px سوپر جام اروپا (2): 1989, 1990, 1994, 2003, 2007
    Copa Intercontinental.svg جام بین قاره ایی (2): 1989, 1990
    FIFA Club World Cup.svg جام باشگاه های جهان (1): 2007

ملی

    مقام سومی در جام جهانی : 1

1990

    مقام دومی در جام جهانی : 1

1994

    مقام دومی در جام ملت های اروپا :1

2000


عناوین شخصی
    بازیکن سال زیر 21 سال اروپا(1): 1989
    بازیکن سال "ورلد ساکر"(1): 1994
    حضور در تیم ستاره های جام جهانی(1): 1994
    حضور در تیم ستاره های لیگ قهرمانان اروپا(3): 1988, 1996, 2000
    حضور در تیم ستاره های فیفا(3): 1990 , 1994
    کاندید بازیکن سال 1995 فیفا(1): مقام دوم
    حضور در بین سه کاندید توپ طلای اروپا(1): 1994, 2003
    بهترین مدافع سری آ(1): 2004
    حضور در تیم سال اروپا(2): 2003, 2005
    حضور در تیم فصل مجله ESM اروپا (4): 1994–95, 1995–96, 1999–2000, 03–2002
    بهترین مدافع لیگ قهرمانان اروپا(1):2007
    حضور در باشگاه صدتایی‌های فیفا ( فیفا 100 ):1
    جایزه ویژه دستاوردهای یک عمر یوفا (1):

ارسال این مطلب به دوستتان

   
نام شما:  
ایمیل شما:     
      
نام دوست:  
ایمیل دوست:     
صد ضربدر سه =  
 
 


در فیسبوک به اشتراک بگذاریددر توییتر به اشتراک بگذارید

ارسال ایمیل20

شبکه اینترنتی برندها   شبکه اینترنتی برندها

گالری مبلمان افرا
گالری کاغذ دیواری مانی آرتس
فروش ب ام و سدان
کلینیک دندانپزشکی دردیس
مبلمان کیان
روناک مبل
مجله اینترنتی برندها

... مطالب مرتبط با مالدینی ...

فوتبالیست برتر
تصویری از پائولو مالدینی ایران!

رضا شاهرودی بازیکنی است که هنوز هواداران لقب مالدینی را به او می دهند. یکی از بهترین چپ های تاریخ...

ثبت: 1394/04/29 - بازدید: 353   علاقه: 0 و تنفر: 0


پائولو مالدینی
پائولو مالدینی و پاری سن ژرمن، قضیه چیست؟!

پائولو مالدینی اسطوره تکرار نشدنی میلان در سال 2009 برای همیشه کفش هایش را آویخت اما کوریه ره دلا...

ثبت: 1392/07/22 - بازدید: 913   علاقه: 0 و تنفر: 0


پائولو مالدینی
مصاحبه با پائولو مالدینی: تیمی نیست که آنچلوتی قادربه هدایتش نباشد

پائولو مالدینی یکی از افرادی است که شناخت زیادی از کارلو آنچلوتی دارد. با سبک کاری سرمربی ایتالیایی باشگاه...

ثبت: 1392/06/27 - بازدید: 1337   علاقه: 0 و تنفر: 0


... آخرین مطالب ورزشی ...
یورو 2016
معرفی تیم های یورو 2016؛ گروه B - تیم ملی روسیه

تیم ملی روسیه تحت عنوان اتحاد جماهیر شوروی تا کنون یک بار جام ملت های اروپا را در اولین...

ثبت: 1395/03/06 - بازدید: 1   علاقه: 0 و تنفر: 0


داوود عابدی
مجری ورزشی در میان لوتی‌های تهران + عکس

مجری و گزارشگر ورزشی شبکه خبر تصویری را در صفحه اجتماعی خود منتشر کرده که وی را در میان...

ثبت: 1395/03/06 - بازدید: 2   علاقه: 0 و تنفر: 0


استقلال
رونمایی از پیراهن قهرمانی استقلال+عکس

باشگاه استقلال از پيراهن خود در صورت قهرماني در جام حذفي رونمايي کرد.

ثبت: 1395/03/06 - بازدید: 0   علاقه: 0 و تنفر: 0


پپ گواردیولا
اینفوگرافی/ مقایسه پپ و آقای خاص؛ کدام یک بهترند؟

ژوزه مورینیو و پپ گواردیولا بار دیگر در مقابل هم قرار خواهند گرفت. بعد از چند سال، دوباره دست تقدیر...

ثبت: 1395/03/06 - بازدید: 0   علاقه: 0 و تنفر: 0


یورو 2016
معرفی تیم های یورو 2016؛ گروه B - تیم ملی ولز

در هر دوره ای بازیکنانی وجود داشته اند که علیرغم درخشش بی حد و حسب در باشگاه هایشان، به...

ثبت: 1395/03/04 - بازدید: 11   علاقه: 0 و تنفر: 0


لیونل مسی
مسی با به دست آوردن 30 جام، پله را پشت سر گذاشت

مسی که تنها 28 سال سن دارد توانسته رکورد پله را پشت سر بگذارد. با توجه به سال‌های تقریبا...

ثبت: 1395/03/04 - بازدید: 8   علاقه: 0 و تنفر: 0


استقلال خوزستان
فرقی که لستر اجنبی‌ها بالستر ایرانی‌ها دارد/فروپاشی تدریجی قهرمان

تیم فوتبال لسترسیتی برای نخستین بار در تاریخ رقابتهای لیگ برتر انگلستان به عنوان قهرمانی رسید و جریانی را...

ثبت: 1395/03/04 - بازدید: 7   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
آخرین رده‌بندی 10 فوتبالیست پر درآمد دنیا

مجله forbes ده فوتبالیست پر درآمد حال حاضر جهان را معرفی کرد. البته 10 نفر اول فوتبالیست‌هایی هستند که در...

ثبت: 1395/03/04 - بازدید: 12   علاقه: 0 و تنفر: 0


یورو 2016
معرفی تیم های یورو 2016؛ گروه B - تیم ملی انگلیس

تیم ملی انگلیس تا کنون نتوانسته است جام قهرمانی اروپا را به دست بیاورد، در واقع، آنها هنوز به...

ثبت: 1395/03/03 - بازدید: 11   علاقه: 0 و تنفر: 0


یورو 2016
معرفی تیم های یورو 2016؛ گروه A - تیم ملی رومانی

 تیم ملی رومانی یکی از تیم های مرموز یورو 2016 خواهد بود و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان رومانی...

ثبت: 1395/03/03 - بازدید: 12   علاقه: 0 و تنفر: 0


نظر بازدیدکنندگان در خصوص این مطلب

[هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظرتان نمایش داده می شود.]

نظر شما:  
      
* نام شما:    
* ایمیل:        
شهر سکونت:  
     
* نظر شما:    
* صد ضربدر سه =  
   
      
   
 

تبلیغات

تبلیغات اینترنتی تبلیغات اینترنتی آسایشگاه قم محک تبلیغات اینترنتی ورزش 11 نمایندگی بیمه ایران بازار مبل دلاوران مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها

عضویت در کانال تلگرام:
تلگرام