مجله اینترنتی

پیشنهاد ویژه تبلیغات اینترنتی پایگاه تخصصی فوتبال ایران و جهان شبکه اینترنتی برندها


فوتبال اروپا
جهت مشاهده تصویر بزرگتر، روی آن کلیک کنید.

تاریخ ثبت: 1395/05/28   -   بازدید: 801 مرتبه

لالیگا؛ جذاب تر از همیشه


موضوع: فوتبال اروپا

در حالی که قایق های مجللشان، تنها چند متر از هم فاصله داشت. تصور کنید اگر بخواهند با هم خوش و بش کنند در چه موردی بیشتر حرف می زننند؟ مثلا، شاید در مورد فصل جدید لالیگا!

لیگ اسپانیا فردا جمعه شروع می شود. با دو بازی؛ اوساسونا با دپور و ایبار با مالاگا. فوتبالدوستان اسپانیایی اکثرا از شروع فصلی جذاب صحبت می کنند. برخلاف قبل، بدون هیچ تاخیری، لالیگا سر وقت آغاز می شود. خبری از اعتصاب، تحریم شبکه های تلویزیونی و اعتراض هواداران نیست اما مشکلاتی هنوز باقی است. مناقشه بین فدراسیون و لیگ کماکان ادامه دارد و میتواند قربانیان دیگرى هم بگیرد. نحوه برخورد با تماشاگران و نحوه پوشش تلویزیونى مسابقات هم همچنان ناامید کننده است.

لالیگا

ولى طبق گفته خاویر تباس، رییس لیگ اسپانیا، بدهى تیم‌ها به بازیکنان‌شان به صفر رسیده است که این موضوع، هدف اصلى تباس در پنج سال گذشته بوده است. برخی از محدودیت هایی که فدراسیون فوتبال اسپانیا و خاویر تباس برای باشگاه ها در نظر گرفته بودند، تعلیق شده اند؛ مثل محدودیت در پرداخت حقوق هفتگی و  خرید بازیکنان. حتی دیگر خبری از سقوط تیم هایی که بدهی سنگین دارند، نیست.


البته بعضى اصلاحات ایجاد شده، بیهوده و شرم آور است. مثلا اینکه تیمها اگر سکوی های خالی ورزشگاه هایشان را در حین پخش زنده بازی ها نپوشانند جریمه می شوند!(گاهى اوقات، اعتراضاتى بوده که قوانین به طور یکسان براى همه اعمال نشده ولى تباس اعتقاد دارد که این اعتراض ها  منطقی نیست.

*******************
در فصل 11-2010 خبری منتشر شد، که همه را شگفت زده کرد. ال پائیس گزارش داده بود که 28 باشگاه در دسته های اول تا سوم، به بازیکنانشان بدهکار هستند. حدود 390 فوتبالیست نیز به دلیل عدم پرداخت حقوقشان شکایت کرده بودند. مجموع بدهی های باشگاه ها رقمی نزدیک به 90 میلیون یورو اعلام شده بود اما امروز تنها 6 باشگاه بدهکارند و مجموع بدهی این باشگاه ها هم تنها 180 هزار یورو است.

این شش مورد هم، به خاطر این نبوده که باشگاه ها، مبالغ مربوطه را پرداخت نکرده اند بلکه به خاطر اعتراضاتی است که باشگاه ها به میزان مبلغى که باید پرداخت کنند، داشته اند و اعتقاد دارند که مبلغ کمترى طبق قانون باید بپردازند و ممکن است اعتراضشان صحیح هم باشد. تباس معتقد است که در حال حاضر تمام تیمهاى اسپانیایى، مسائل مالیاتى قراردادهای بازیکنانشان را به خوبى در قراردادها مشخص کرده اند که این امر در گذشته بى سابقه بوده است.

و این موضوع فقط مختص به قرارداد بازیکنان نبوده است. در سال 2012، مجموع بدهى تیمهای اسپانیایی به اداره مالیات بر درآمد کشور 643 میلیون یورو اعلام شد ولى هم اکنون این مقدار به 200 میلیون یورو کاهش یافته است. و تباس بر این عقیده است که با وجود  قراردادهایى که میان تیمها و ادارات مالیاتی کشور بسته شده، غیر قابل تغییر است، این امید وجود دارد که در سال 2020، میزان این بدهى به صفر برسد. تباس در این خصوص به مارکا گفت:" این یک لحظه ی تاریخی است. دورانی که همه باشگاه ها با پاکی و صداقت کار می کنند."

تابستان امسال بازیکنان و مربیان زیادی برای رفتن به لیگ برتر انگلیس  وسوسه شده اند؛ بیش از هر دورانی. مورینیو و گواردیولا، مربیان سابق رئال مادرید و بارسا، در شهر منچستر رقابت پر تب و تابی خواهند داشت. بیش از 30 بازیکن اسپانیایی هم در انگلیس  توپ می زنند. مبالغ بالایی که به جیب باشگاه های انگلیسی می رود، آنقدر افسانه ای است که باشگاه های بزرگ اسپانیا هم نمی توانند گاهی با تیم های متوسط لیگ برتر هم رقابت کنند. مثلا اتلتیکو مادرید، قهرمان سه فصل قبل لالیگا و تیمی که در 3 سال اخیر دو بار فینالیست لیگ قهرمانان اروپا بوده، کل درآمدش کمتر از باشگاه هایی مثل نوریچ سیتی و استون ویلاست که فصل قبل از لیگ برتر به دسته ی پایین تر سقوط کردند. فدراسیون اسپانیا در نظر دارد لالیگا را به یک برند تولیدی تبدیل کند و کمی از دو قطبی افراطی رئال و بارسا بکاهد.اما کار دشواری است. بیش از 60 درصد اسپانیایی ها طرفدار این دو تیم هستند و این واقعیتی است که نمی شود از آن فرار کرد.

با این که تباس و مدیران لالیگا صحبت از عدم تبعیض در میان تیم ها می کنند اما باز هم شاهد تیم های "دوشنبه شب"خواهیم بود؛ تیم هایی که بخاطر کوچکی و هواداران کمتر، اکثرا برای بازی های هفتگی شان به دوشنبه شب تبعید می شوند؛ مثل ایبار، گرانادا، خیخون، اوساسونا و لگانس.

فوتبال اسپانیا از نظر تولید مربیان الیت در سال های اخیر عملکرد درخشانی داشته است. مربیان اسپانیایی در اروپا در میان بهترین ها جای دارند؛ به این دلیل که همگی شان حاصل یک سیستم اموزشی سخت و منظم هستند. فوتبالیست های درجه یکی هم در فوتبال اسپانیا حضور دارند. لوئیس سوارس، گرت بیل، لوکا مودریچ، آنتوان گریزمان، تونی کروس، نیمار، اینیستا و البته مسی و رونالدو. رئال مادرید نیازی به خرید بهترین های یورو نداشت چون بهترین های این جام در برنابئو حضور دارند.

لالیگا

کروس، بیل، مودریچ و رونالدو. بارسا اما با خرید های هوشمندانه در خط دفاعی عملکرد قابل قبولی داشت. ساموئل اومتیتی و لوکاس دینیه، دو مدافع جوان فرانسوی، گزینه های خوبی برای نیمکت این تیم خواهند بود. بازگشت دنیس سوارس که در سویا عالی بود هم می تواند این تیم را در فاز هجومی قوی تر کند. امسال باید منتظر یک فصل هیجان انگیز باشیم. 5 تیم لالیگا در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند. این تیم ها در سال های اخیر 6 عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا دارند.

اتلتیکو هم دو بار در سه سال اخیر فینالیست سی ال شده است. شاگردان سیمئونه در این فصل از همیشه نیرومند تر شده اند. تمدید قرار داد آنتوان گریزمان خبر امیدوار کننده ای بود.خرید کوین گامیرو،از سویا، بهترین حرکت سیمئونه در سال های اخیر بود. سویا با اینکه ستاره هایی مثل گامیرو، کرچوویاک و دنیس سوارس را از دست داده اما تحت هدایت خورخه سامپائولیِ "دیوانه"، مجموعه ی جذابی است.

والنسیا  هم با خرید نانی هر چقد نا امید کننده ظاهر شود، به بدی فصل قبلش نخواهد بود. هر چه باشد مربی اش پاکو آیستران-دستیار سابق بنیتس در والنسیا و لیورپول- یکی از قابل احترام ترین مربیان این کشور است.

اسپانیول با مالکان جدید و حضور کیکه سانچس فلورس جذاب، تیم خطرناکی شده است. حضور خوسه آنتونیو ریس در این تیم هم جالب است. ویارئال هم تا نیمه نهایی فصل قبل لیگ اروپا رفته بود مربی خبره اش یعنی مارسیلینیو تورال را از دست داد. فران اسکریبا که مدتها بود بعنوان دستیار در والنسیا و اتلتیکو کار می کرد به زیر دریایی های زرد پیوسته است. باسک هم حسابی به یک ایالت فوتبالی تبدیل شده .اوساسونا و آلاوس به اتلتیک بیلبائو،سوسیه داد و ایبار ملحق شدند. 5 تیم از ایالت باسک که در تاریخ لالیگا بی سابقه بوده است.

خوانده راموس هم بار دیگر به اسپانیا بازگشته و می خواهد با مالاگا دوران طلایی اش در سویا را تکرار کند. آخرین تجربه ی او حضور در دنیپرو اوکراین بود که دو سال قبل از سمتش استعفا داد. گاس پویت به آندلوسیا رفته و می خواهد در رئال بتیس و داربی شهر سویل، رقابت جذابی با سویا و خورخه سامپائولی داشته باشد. گرانادا هم با مالکان جدیدش که از چین آمده اند به دنبال حضور در رتبه های میانی جدول است. لگانس تازه وارد هم برای اولین بار حضور در لالیگا را تجربه می کند. آنها به "خیارها"معروف هستند.برای همین در نیم فصل اول برای این حضور نخستین بارشان را در لالیگا جشن بگیرند،قبل از مسابقه به حریفانشان یک سبد سبزیجات هدیه می دهند.

لالیگا

فصل جدید از فردا آغاز خواهد شد و می توانیم منتظر باشیم دیر یا زود به پاسخ سوالاتی که ذهن بسیاری را مشغول کرده، برسیم؛ سوالاتی مانند:

1-فصل قبل انریکه دروازبانانش را راضی نگه داشت.اما در این فصل او می خواهد یکی را نگه دارد.از بین کلودیو براوو و تر اشتگن کدام یک انتخاب نهایی انریکه خواهند بود؟  
       
2-بعد از 8 سال حضور درخشان در سمت راست زمین بارسل، دنی آلوس یوونتوس رفته است و باید دید جای خالی او تا چه حد احساس خواهد شد.

3-در سویا، خورخه سامپائولی گفته که می خواهد به نسبت سویای اونای امری، تیم متفاوت تری را در زمین آماده کند. بعد از سه قهرمانی در لیگ اروپا، هواداران سویا هر مربی را با امری قیاس خواهند کرد.اگر نتایج سویا در هفته های اول خوب نباشد، شاید سامپائولی دچار مشکل شود.

4-احتمالا در این فصل شگفتی های زیادی خواهیم دید. به اسپانیول، مالاگا و گرانادا دقت کنید.

5- بعد از شکست اتلتیکو مادرید در فینال سی ال، چولو سیمئونه به فکر استعفا بود.اما تقاضای هواداران باشگاه مربی موفق این تیم را ماندگار کرد. حالا او برگشته و می خواهد اتلتی را قهرمان کند. کاری که بی‌نهایت دشوار است.

6-فصل قبل دو تیم مادریدی یعنی ختافه و رایو وایه‌کانو سقوط کردند.به جای آنها، لگانس آمده که در نزدیکی پایتخت است. شهری که به سیستم های ماهواره ایی اش مشهور است. باید دید آیا لگانس می تواند یک ایبار دیگر باشد؟

مطالب مرتبط با فوتبال اروپا جهت مشاهده مطالب مرتبط با فوتبال اروپا کلیک کنید.

عضویت در کانال تلگرام:
تلگرام

ارسال این مطلب به دوستتان

   
نام شما:  
ایمیل شما:     
      
نام دوست:  
ایمیل دوست:     
صد ضربدر سه =  
 
 


در فیسبوک به اشتراک بگذاریددر توییتر به اشتراک بگذارید

ارسال ایمیل00


منبع: ورزش 3

... مطالب مرتبط با فوتبال اروپا ...

فوتبال اروپا
۲۰۱۳ در یک نگاه؛ از قهرمانی بایرن‌مونیخ تا بازنشستگی فرگوسن

سال 2013 میلادی با همه اتفاقات تلخ و شیرین فوتبالی‌اش رو به پایان است. در سال 2013 اتفاقات فوتبالی...

ثبت: 1392/10/16 - بازدید: 1728   علاقه: 2 و تنفر: 0


بارسلونا
خطرناک ترین زوج‌ های خط حمله فوتبال اروپا + عکس‌

نقل و انتقالات تابستانی باعث شده تا زوج‌های قدرتمند و مخوفی در تیم‌های قدرتمند اروپا شکل بگیرد. حضور نیمار در...

ثبت: 1392/05/21 - بازدید: 6050   علاقه: 2 و تنفر: 0


فوتبال اروپا
چگونه گل و لای و تیتر یک روزنامه سبب شکل گیری لیگ قهرمانان شد

 در ابتدای دهه 50 میلادی، باشگاه های سرتاسر اروپا شروع به نصب نورافکن ها در استادیوم های خود کردند،...

ثبت: 1395/11/30 - بازدید: 813   علاقه: 1 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
زوجی که می توانند فوتبال اروپا را زیر و رو کنند

از قدیم گفته اند که دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند اما اکنون سرمربی بارسلونا دارد تمام تلاشش را...

ثبت: 1393/07/20 - بازدید: 1601   علاقه: 1 و تنفر: 0


فوتبال اروپا
بزرگترين نقل و انتقالات ناموفق فوتبال

در پنجره نقل و انتقالات تابستاني امسال نيز خريد هاي بزرگي از سوي باشگاه هاي متمول اروپايي صورت گرفته...

ثبت: 1392/06/13 - بازدید: 3269   علاقه: 1 و تنفر: 0


فوتبال اروپا
همه چیز درباره لیگ قهرمانان اروپا

مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپای امسال پنجشنبه در نیون سوئیس برگزار خواهد شد و تیم های راه یافته...

ثبت: 1392/06/06 - بازدید: 3435   علاقه: 1 و تنفر: 0


فوتبال آسيا
بهترین آسیایی های فوتبال اروپا چه کسانی هستند؟

بهترین آسیایی های فوتبال اروپا کدام بازیکنان هستند؟ کارشناسان قاره سبز می گویند، بعد از بازگشت شونسوکه ناکامورا به...

ثبت: 1392/05/22 - بازدید: 2207   علاقه: 1 و تنفر: 0


کریم بنزما
ستاره های مسلمان فوتبال اروپا (قسمت دوم)

یحیی توره Yaya Toure یحیی توره متولد ۱۳ می ۱۹۸۳ در ساحل عاج است. او سابقه بازی در تیم های...

ثبت: 1392/04/11 - بازدید: 3996   علاقه: 1 و تنفر: 1


لیونل مسی
لیونل مسی کفش طلای فوتبال اروپا سال ۲۰۱۳ را ربود

 لیونل مسی با زدن 46 گل در فصل 13-2012 بالاتر از بقیه مهاجمان فوتبال اروپا کفش طلای فوتبال اروپا...

ثبت: 1392/03/26 - بازدید: 3793   علاقه: 1 و تنفر: 0


فوتبال اروپا
کابوس انریکه، سرمستی زیدان

در جدول لالیگا، رئال مادرید با توجه به 2 بازی کمتر، تنها یک امتیاز از بارسا بیشتر دارد اما...

ثبت: 1395/12/04 - بازدید: 681   علاقه: 0 و تنفر: 0


... آخرین مطالب ورزشی ...
بارسلونا
بارسلونا 6-1 پاری سن ژرمن؛ عملیات بلوگرانا

آبی و اناری ها که در دیدار رفت با نتیجه 4-0 شکست خورده بودند، در دیدار امشب با ارائه...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 2046   علاقه: 1 و تنفر: 0


بارسلونا
وقتی به معجزه ایمان داری

پیروزی دراماتیک بلوگرانا در نوکمپ بدان معنا بود که امیدهای این تیم برای فتح لیگ قهرمانان همچنان زنده خواهد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 1287   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
تکرار معجزه بازگشت؛ باز هم نوکمپ (عکس)

بارسلونا در شبی رویایی و فراموش نشدنی موفق شد شکست سنگین دور رفت را جبران کرده و 6 بار...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 2660   علاقه: 2 و تنفر: 0


بارسلونا
رکوردهای جالب ثبت شده در بازگشت تاریخی بارسا

آبی اناری ها اولین تیمی هستند که موفق شدند با وجود شکست 4-0 در دیدار رفت، به دور بعد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 1117   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
واکنش بزرگان فوتبال به پیروزی تاریخی بارسلونا

آنها دور رفت را با شکست 4-0 پشت سر گذاشته بودند ولی در برگشت موفق شدند 6-1 پیروز شوند...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 797   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
مسی آماده برابری با رکورد رونالدو

مسی با زدن 23 گل و کسب 46 امتیاز، بخت اول تصاحب کفش طلای اروپا در سال 2017 است. مسی...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 1222   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
شربتی ، صفرزایی و گناه اشتباه فردی

هفته پیش رضا شربتی و این هفته نادر صفرزایی. دروازه بانی که احتمالا وقتی فهمیده که در غیاب میلاد...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 2297   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
خوش شانسی، راموس و قمار خطرناک زیزو

واقعیت این است که کمتر هوادار رئال پس از پایان نیمه اول بازی در سن پائولو به صعود امید...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 1179   علاقه: 0 و تنفر: 0


مارادونا
چرا انتقال مارادونا به رئال مادرید عملی نشد؟

فوق ستاره آرژانتینی در دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی برای بارسلونا، ناپولی و سویا به میدان رفت....

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 1197   علاقه: 0 و تنفر: 0


محسن مسلمان
محسن مسلمان چگونه ستاره پرسپولیس شد؟

خیلی بعد از آن شادی گل لوکاتونی طور در لباس سفید و سبز ذوب آهن محسن مسلمان دقیقاً در...

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 1199   علاقه: 1 و تنفر: 0


نظر بازدیدکنندگان در خصوص این مطلب

[هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظرتان نمایش داده می شود.]

نظر شما:  
      
* نام شما:    
* ایمیل:        
شهر سکونت:  
     
* نظر شما:    
* صد ضربدر سه =  
   
      
   
 

تبلیغات

تبلیغات اینترنتی آسایشگاه قم محک بازار مبل دلاوران مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها