مجله اینترنتی

پیشنهاد ویژه تبلیغات اینترنتی پایگاه تخصصی فوتبال ایران و جهان شبکه اینترنتی برندها


رئال مادرید
جهت مشاهده تصویر بزرگتر، روی آن کلیک کنید.

تاریخ ثبت: 1394/03/05   -   بازدید: 1458 مرتبه

چرایی بدون جام ماندن رئال


موضوع: رئال مادرید

تیمی بزرگ و پرستاره مانند رئال مادرید به نظر می رسد که فصل را بدون جام به پایان می رساند. می توان گفت که رئال در فصل جاری عملکرد بسیار ضعیفی داشته است اما چرا کهکشانیها تا این اندازه ضعیف ظاهر شده اند؟ در گزارشی می خواهیم از مهمترین دلایل نتایج ضعیف رئال مادرید در این فصل اشاره کنیم:

به نظر می رسد که فصل جاری برای رئال مادرید به پایان رسیده است و این تیم نمی تواند در هیچ جامی به قهرمانی برسد. رئال مادرید فصل گذشته با هدایت کارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی خود توانست قهرمانی در 2 جام را به دست آورد. مدتها بود که کهکشانیها رویای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را داشتند و در نهایت این آنچلوتی بود که آنها را به  این رویای خود رساند و دهمین قهرمانی این تیم رقم خورد.

رئال مادرید در جام حذفی اسپانیا نیر با نتیجه دو بر یک بارسلونا را از پیش رو برداشتند تا ثابت کنند با آنچلوتی به کلی متحول شده اند. فصل قبل برای رئال مادرید بسیار خوب به پایان رسید و همه از آنچلوتی به عنوان بهترین گزینه برای هدایت این تیم اسپانیایی سخن به میان آوردند این درحالی بود که بارسلونا با هدایت خراردو مارتینو فصل بسیار ضعیفی را پشت سر گذاشت و نتوانست قهرمانی در هیچ جامی را به دست آورد.

به نظر می رسد که در فصل جاری شرایط برای دو تیم کاملا برعکس شده است. بارسلونا در هر سه جام از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی است این در حالی است که رئال مادرید در هیچ جامی از شانس های قهرمانی به شمار نمی آید. تنها جامی که رئال کورسوی امیدی برای قهرمانی دارد رقابت های لیگا است که در این جام هم برای کسب عنوان قهرمانی نیاز به معجزه دارد چرا که باید بارسلونا در دو بازی باقیمانده خود برابر دیپورتیو لاکرونیا و اتلتیکو مادرید باید چهار امتیاز از دست دهد که این با توجه به شرایط کنونی آبی-اناریها بسیار بعید به نظر می رسد.

احتمال دارد که شاگردان لوئیس انریکه برابر اتلتیکو مادرید بازی را واگذار کنند اما امتیاز از دست دادن در هفته پایانی آن هم برابر دیپورتیو لاکرونیا و آن هم در نوکمپ بسیار دور از انتطار است و از همین الان می توان گفت که بارسلونا جام قهرمانی را در رقابت های لیگا بالای سر خواهد تا رئال دست خالی بماند.

تیمی که مدافع عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا است فصل را بدون جام به پایان خواهد برد و این نشان می دهد که کارلو آنچلوتی و شاگردان او تا چه اندازه ضعیف ظاهر شده اند. می توان هفته قبل را هفته کابوس وار برای رئال مادرید نام گذاری کرد. این تیم تا قبل در دو جام معتبر از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی بود اما تنها در 5 روز همه چیز زیر و رو شد و الان رئال یک تیم شکست خورده است و به نطر می رسد که برای خارج شدن از این شرایط به تزریق خون جدید نیاز داشته باشد.

رئال مادرید در آغاز هفته قبل باید در هفته سی و ششم رقابت های لیگا در ورزشگاه خانگی خود از والنسیا پذیرایی می کرد. این دیدار برای رئالیها از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود چرا که شاگردان آنچلوتی می توانستند با پیروزی در آن به کسب عنوان قهرمانی در لیگا بسیار امیدوار شوند چرا که بارسلونا باید در هفته سی و هفتم در خانه اتلتیکو مادرید به میدان می رفت.

 احتمال امتیاز از دست دادن برای بارسلونا با توجه به شرایطی که اتلتیکو مادرید داشت بسیار زیاد است و این بهترین نوید برای رئالیها بود چرا که اگر بارسلونا لغزش داشت عنوان قهرمانی در هفته آخر به رئال مادرید می رسید اما کهکشانیها در دیدار برابر والنسیا فرصت های بسیار زیادی را از دست دادند و در نهایت هم به نتیجه ای بهتر از تساوی دو بر دو دست نیافتند تا جام قهرمانی را خود به بارسلونا تقدیم کنند.

رئال مادرید

 کهکشانیها هرچند جام قهرمانی در رقابت های لیگا را از دست رفته می دیدند اما امید خود را از دست نداده بودند چرا که هنوز در معتبرترین جام اروپا یعنی لیگ قهرمانان شانس قهرمانی داشتند اما این جام هم برای این تیم از دست رفت. رئال مادرید در دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا باید در سانتیاگو برنابئو از یوونتوس پذیرایی می کرد. این دیدار درحالی برگزار شد که رئال با یک پیروزی یک بر صفر هم می توانست جام قهرمانی را بالای سر برد چرا که دیدار رفت دو تیم با پیروزی دو بر یک یووه به پایان رسیده بود اما بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا این یوونتوس باشد که جواز صعود به فینال را به دست آورد و رئال مادرید هم فصل را با بدترین نحو به پایان رساند.

می توان گفت که رئال مادرید در فصل جاری عملکرد بسیار ضعیفی داشته است اما چرا کهکشانیها تا این اندازه ضعیف ظاهر شده اند؟ در گزارشی می خواهیم از مهمترین دلایل نتایج ضعیف رئال مادرید در این فصل اشاره کنیم:
 
آسیب دیدگی زیاد بازیکنان

می توان گفت که آسیب دیدگی های زیاد یکی از دلایل اصلی نتایج ضعیف رئال مادرید در این فصل بوده است. به عنوان مثال لوکا مودریج که یکی از تاثیر گذارترین بازیکنان رئال مادرید به شمار می آید بسیاری از بازیهای فصل را به خاطر آسیب دیدگی از دست داد. مودریچ فصل قبل نمایش بسیار خوبی در ترکیب رئال مادرید داشت و به همراه آنخل دی ماریا یکی از دلایل اصلی قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا بودند اما این بازیکن کروات در فصل جاری با مشکلی به نام آسیب دیدگی دست و پنجه نرم کرد.

او در فصل جاری دو بار با آسیب دیدگی جدی مواجه شد. بار نخست در ترکیب تیم ملی کشورش آسیب دید و نتوانست چند هفته ای برای رئال بازی کند و همین باعث شد تا توازن در خط میانی رئال مادرید برهم خورد و شاگردان آنچلوتی در هفته های آغازین 2015 بدترین نتایج را به دست آوردند. بار دو آسیب دیدگی مودریچ هم طولانی مدت بود و این هافبک کروات نزدیک به دو ماه پایانی فصل را از دست داد تا باردیگر آنچلوتی تیمش را در بحران بیند. بدون شک اگر این بازیکن کروات در هر دو دیدار برابر یوونتوس و والنسیا در ترکیب رئال بود احتمال داشت نتایج دیگری رقم خورد.

مودریچ تنها مهره تاثیر گذار رئال مادرید در فصل جاری نبود که با آسیب دیدگی روبرو شد. گرت بیل،خامس رودریگز،سرخیو راموس و پپه هم از بازیکنانی بودند که در مقطعی از فصل با آسیب دیدگی روبرو شدند و کارلو آنچلوتی را در بحران قرار دادند.

2- فشار منفی رسانه ای و هواداران

هواداران رئال مادرید در فصل جاری برخورد خوبی با ستاره های خود نداشتند و کمتر بازیکنی وجود دارد که در سانتیاگو برنابئو با صدای اعتراض هواداران روبرو نشده باشد. ایکر کاسیاس که مدتها است برای رئال مادرید بازی می کند با صدای سوت کر کننده در سانتیاگو برنابئو مواجه می شود و حتی ستاره ای مانند کریستیانو رونالدو که بسیار از رکوردها را جابجا کرده است با اعتراض مادریدیها مواجه می شود و این نشان می دهد که وضعیت در سانتیاگو برنابئو وخیم است.

گرت بیل یکی از قربانیان اصلی رئال مادرید در فصل جاری به شمار می آید. این بازیکن ولزی فصل قبل توانست گل پیروزی این تیم را در جام حذفی برابر بارسلونا به ثمر رساند و در لیگ قهرمانان اروپا نیز در بازی پایانی برابر اتلتیکو مادرید گل بسیار حساسی به ثمر رساند اما در این فصل هر گاه رئال مادرید بد نتیجه گرفته است بیل یکی از قربانیان اصلی بوده است. کمتر بازی در این فصل بوده که رئال بد نتیجه گرفته و گرت بیل هو نشده باشد. شرایط برای این بازیکن ولزی در سانتیاگو برنابئو بسیار سخت شده است و به احتمال زیاد در پایان فصل از این تیم اسپانیایی جدا خواهد شد و به لیگ جزیره برخواهد گشت.

رئال مادرید

 - آنچلوتی در دیدارهای بزرگ

به استثنای دیدار رفت برابر بارسلونا در رقابت های لیگا و دو دیدار برابر لیورپول در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا می توان گفت که کارلو آنچلوتی در همه دیدارهای بزگ ناکام بوده است. شکست برابر اتلتیکو مادرید، بارسلونا،والنسیا، شالکه و یوونتوس نشان می دهد که این مربی ایتالیایی در بازیهای بزرگ یک بازنده بزرگ است.

مربی مانند ژوزه مورینیو را در نظر بگیرید. این مربی پرتغالی استاد بازیهای بزرگ است و تیم او در فصل جاری برابر هیچ تیم بزرگی در رقابت های لیگ جزیره بازی را واگذار نکرد و همین باعث شد تا چلسی در نهایت جام قهرمانی را در لیگ برتر انگلیس بالای سر برد. آنچلوتی در بسیاری از بازی ها تیمش را با ترکیب اشتباهی به میدان می فرستاد. می توان او را یکی از دلایل اصلی ناکامی رئال مادرید در این فصل دانست. به احتمال زیاد کارلتو فصل پایانی حضورش در برنابئو را پشت سر می گذارد و شاید به لیگ جزیره برگردد تا هدایت منچستر سیتی را برعهده گیرد.

4-خستگی و فشار زیاد بازیها

رئال مادرید فصل پرفشاری را پشت سرمی گذارد. آسیب دیدگی مهره های اصلی و استفاده از یک ترکیب ثابت باعث شده تا بازیکنان گران قیمت و اصلی رئال مادرید با مشکلی به نام تحلیل قوا و خستگی مواجه شوند.کارلو آنچلوتی در این فصل نشان داده است که اسم های بزرگ برای او مهم تر از هر چیزی هستند. او به سیستم چرخشی اعتقاد ندارد و این باعث شد تا حتی بازیکنی چون کریستیانو رونالدو که از توان بدنی بسیار بالایی برخوردار است با خستگی مواجه شد.

در دو دیدار برابر والنسیا و یوونتوس می توان به وضوح مشاهد کرد که ستاره های رئال مادرید خسته هستند و دیگر نای دویدن در میدان را نداشتند. آنچلوتی در این فصل به بازیکنان نیمکت نشین خود اعتماد نکرد. در نظر بگیرد که لوکاس سیلوا و ایارامندی که هر دو با قیمت بالایی به رئال مادرید پیوستند حتی زمانی که لوکا مودریچ با آسیب دیدگی مواجه شد در ترکیب رئال مادرید به میدان نمی رفتند و آنچلوتی ترجیح می داد که از راموس در پست غیر تخصصی او بهره گیرد.

5- تاثیر منفی قدرت بارسلونا

رئال مادرید و بارسلونا دو غول بزرگ فوتبال اسپانیا و اروپا به شمار می آیند. طبیعی است که همواره این دو باشگاه با همدیگر مقایسه شوند و قوی بودن یکی از آنها روی دیگر تاثیر منفی گذارد. بسیار براین باور بودند که قوی شدن بارسلونا در فاصله جاری به بازیکنان رئال مادرید انگیزه اضافی دهد. شکست در ال کلاسیکو باعث شد تا بازیکنان رئال مادرید به این نتیجه برسند که برای کسب عنوان قهرمانی باید در 10 بازی باقیمانده خود در رقابت های لیگا به پیروزی برسند اما آنها کم آوردند و نتوانستند این خواسته را عملی کنند.

لوئیس انریکه سرمربی آبی-اناریها  فصل بسیار خوبی را با این تیم پشت سرمی گذارد. این مربی جوان از سیستم چرخشی در ترکیب تیم خود بهره برد و همین باعث شده تا بازیکنان بارسلونا برخلاف رئال مادرید بسیار آماده و شاداب به نظر رسند.

بارسلونا

مطالب مرتبط با رئال مادرید جهت مشاهده مطالب مرتبط با رئال مادرید کلیک کنید.

عضویت در کانال تلگرام:
تلگرام

ارسال این مطلب به دوستتان

   
نام شما:  
ایمیل شما:     
      
نام دوست:  
ایمیل دوست:     
صد ضربدر سه =  
 
 


در فیسبوک به اشتراک بگذاریددر توییتر به اشتراک بگذارید

ارسال ایمیل10


منبع: شفقنا

... مطالب مرتبط با رئال مادرید ...

نوستالوژی
وی نوستالژیک؛ رائول گونزالس در رئال مادرید

رائول گونزالس، در بین سال های 1994 الی 2010 در تیم فوتبال رئال مادرید حضور داشت و در 550...

ثبت: 1395/04/05 - بازدید: 2158   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
شام کریسمس رئالی ها بدون کادر فنی! + عکس

شب گذشته بازیکنان رئال بدون حضور کادر فنی برای صرف شام کریسمس در رستوران لوکس فاکس شهر مادرید حضور...

ثبت: 1394/09/28 - بازدید: 1347   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
کاروان رئال مادرید وارد چین شد + تصاویر

کاروان باشگاه رئال مادرید ساعتی پیش بعد از قهرمانی در مسابقات چمیپونز کاپ در استرلیا برای حضور در بخش...

ثبت: 1394/05/05 - بازدید: 1521   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
جنگ رئال‌ با ستاره‌های محبوب

رئال مادرید تمام سال‌های اخیر همیشه پر از ستاره‌ها بوده است؛ ستاره‌ هایی از ملیت‌های مختلف. از زین‌الدین زیدان...

ثبت: 1394/04/15 - بازدید: 1721   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
پیروزی اسطوره‌های رئال مادرید مقابل اسطوره‌های لیورپول + تصاویر

اسطوره‌های رئال مادرید در دیداری خیریه موفق به شکست اسطوره‌های لیورپول شدند. اسطوره‌های تیم فوتبال رئال مادرید شب گذشته (یکشنبه)...

ثبت: 1394/03/25 - بازدید: 1370   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
رئالی‌ها چه می‌خورند!

آرالدی و آلبرتو دو لچی که متخصص بیوشیمی هستند، اطلاعاتی راجع به برنامه غذایی مناسب برای تیم‌های اروپایی به...

ثبت: 1394/03/09 - بازدید: 1634   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
گزینه های هدایت رئال مادرید چه کسانی هستند؟

در حالی که در تاریخ 113 ساله باشگاه رئال مادرید، کارلو آنچلوتی در دو فصل با 4 عنوان قهرمانی...

ثبت: 1394/03/09 - بازدید: 1313   علاقه: 1 و تنفر: 0


کارلو آنچلوتی
مروری بر کارنامه کارلو آنچلوتی در رئال مادرید

کارلو آنچلوتی تنها مربی تاریخ باشگاه رئال مادرید است که در یک سال چهار جام کسب کرد. 336 روز بعد... یکسال...

ثبت: 1394/03/07 - بازدید: 1433   علاقه: 1 و تنفر: 0


لیگ قهرمانان اروپا
یوونتوس 2-1 رئال مادرید؛ نزدیک شدن بیانکونری به فینال

و تیم فوتبال یوونتوس و رئال مادرید از سری رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در مرحله نیمه نهایی به...

ثبت: 1394/02/16 - بازدید: 1124   علاقه: 1 و تنفر: 0


باشگاه فوتبال
دوران طلایی چلسی، رئال مادرید و بارسلونا + عکس

 دوران طلایی تیم های چلسی، بارسلونا و رئال مادرید در قرن بیست و یکم: دوران طلایی باشگاه چلسی را می...

ثبت: 1393/12/11 - بازدید: 2305   علاقه: 1 و تنفر: 0


... آخرین مطالب ورزشی ...
بارسلونا
بارسلونا 6-1 پاری سن ژرمن؛ عملیات بلوگرانا

آبی و اناری ها که در دیدار رفت با نتیجه 4-0 شکست خورده بودند، در دیدار امشب با ارائه...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 1675   علاقه: 1 و تنفر: 0


بارسلونا
وقتی به معجزه ایمان داری

پیروزی دراماتیک بلوگرانا در نوکمپ بدان معنا بود که امیدهای این تیم برای فتح لیگ قهرمانان همچنان زنده خواهد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 807   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
تکرار معجزه بازگشت؛ باز هم نوکمپ (عکس)

بارسلونا در شبی رویایی و فراموش نشدنی موفق شد شکست سنگین دور رفت را جبران کرده و 6 بار...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 2162   علاقه: 1 و تنفر: 0


بارسلونا
رکوردهای جالب ثبت شده در بازگشت تاریخی بارسا

آبی اناری ها اولین تیمی هستند که موفق شدند با وجود شکست 4-0 در دیدار رفت، به دور بعد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 653   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
واکنش بزرگان فوتبال به پیروزی تاریخی بارسلونا

آنها دور رفت را با شکست 4-0 پشت سر گذاشته بودند ولی در برگشت موفق شدند 6-1 پیروز شوند...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 476   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
مسی آماده برابری با رکورد رونالدو

مسی با زدن 23 گل و کسب 46 امتیاز، بخت اول تصاحب کفش طلای اروپا در سال 2017 است. مسی...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 751   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
شربتی ، صفرزایی و گناه اشتباه فردی

هفته پیش رضا شربتی و این هفته نادر صفرزایی. دروازه بانی که احتمالا وقتی فهمیده که در غیاب میلاد...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 1786   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
خوش شانسی، راموس و قمار خطرناک زیزو

واقعیت این است که کمتر هوادار رئال پس از پایان نیمه اول بازی در سن پائولو به صعود امید...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 716   علاقه: 0 و تنفر: 0


مارادونا
چرا انتقال مارادونا به رئال مادرید عملی نشد؟

فوق ستاره آرژانتینی در دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی برای بارسلونا، ناپولی و سویا به میدان رفت....

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 721   علاقه: 0 و تنفر: 0


محسن مسلمان
محسن مسلمان چگونه ستاره پرسپولیس شد؟

خیلی بعد از آن شادی گل لوکاتونی طور در لباس سفید و سبز ذوب آهن محسن مسلمان دقیقاً در...

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 767   علاقه: 1 و تنفر: 0


نظر بازدیدکنندگان در خصوص این مطلب

[هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظرتان نمایش داده می شود.]

نظر شما:  
      
* نام شما:    
* ایمیل:        
شهر سکونت:  
     
* نظر شما:    
* صد ضربدر سه =  
   
      
   
 

تبلیغات

تبلیغات اینترنتی آسایشگاه قم محک بازار مبل دلاوران مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها