مجله اینترنتی

پیشنهاد ویژه تبلیغات اینترنتی پایگاه تخصصی فوتبال ایران و جهان شبکه اینترنتی برندها


باشگاه
جهت مشاهده تصویر بزرگتر، روی آن کلیک کنید.

تاریخ ثبت: 1394/03/02   -   بازدید: 1504 مرتبه

رئال و بارسا بدون گل های سرنوشت ساز مسی و رونالدو؛ گزارشی آماری


موضوع: باشگاه

 بعضی می گویند که رقابت های لیگا فقط در کریستیانو رونالدو و لیونل مسی خلاصه می شود یعنی اگر بارسلونا و رئال مادرید این دو بازیکن را در اختیار نداشتند دو تیم عادی به شمار می آمدند که باید در کنار دیگر تیم ها برای کسب عنوان قهرمانی می جنگیدند نه اینکه از همان ابتدا خود را از دیگر تیم ها جدا بکنند و شانس نخست قهرمانی باشند. اما آیا واقعا اینگونه است؟

بیاید رقابت های لیگا را بدون گل های رونالدو و مسی تصور کنیم آن وقت در جدول رده بندی چه تغییراتی به وجود می آمد؟

بارسلونا در فصل جاری توانست گوی سبقت را از رقیب سنتی خود رئال مادرید برباید و جام قهرمانی را در رقابت های لیگا بالای سر برد این در حالی است که یک هفته دیگر تا پایان رقابت ها باقی مانده است و رئال مادرید نیز با 4 امتیاز اختلاف نسبت به بارسلونا در جایگاه دوم قرار دارد و در همین رده هم به کار خود پایان خواهد داد چه بتواند در دیدار پایانی خود  به پیروزی برسد و چه به پیروزی نرسد.

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی فصل بسیارخوبی را با تیم های خود پشت سرگذاشتند. رونالدو با زدن 45 گل در صدر بهترین گلزنان قرار دارد و لیونل مسی هم 41 گل به ثمر رساند و بعد از رونالدو در جایگاه دوم قرار دارد البته این گل های مسی با بالابردن جام همراه می شود این درحالی است که رونالدو نتوانست با وجود این آمار خیره کننده ای که داشته زمینه را برای قهرمانی تیمش مهیا کند.

هر چند این دو بازیکن با گل های که به ثمر رساندند زمینه را برای پیروزی تیمشان فراهم کردند اما در این گزارش می خواهیم درباره گل های تاثیر گذار آنها که سرنوشت ساز بود و باعث پیروزی تیمشان شد سخن به میان می آوریم. به عنوان مثال وقتی یکی از این دو تیم با چهار گل به پیروزی می رسد و این دو بازیکن یک گل یا دو گل را به ثمر می رساند نمی توان گفت که او در این پیروزی سرنوشت ساز بوده است چرا که اگر او هم نبود تیم در نهایت به پیورزی می رسید. بنابرین در این گزارش درباره گل های سخن به میان می آوریم که سرنوشت ساز بوده اند و زمینه را برای پیروزی مهیا کرده است به عنوان مثال اگر مسی در دیدار برابر اتلتیکو مادرید نبود بارسلونا نمی توانست پیروز شود و این درباره رونالدو در دیدار برابر سویا هم صدق می کند.

آیا در جدول رده بندی تغییری به وجود می آمد؟

لئو مسی

 بسیاری می گویند که اگر مسی و رونالدو در رقابت های لیگا حضور نداشتند شرایط رئال مادرید و بارسلونا در صدر جدول رده بندی دستخوش تغییر می شود و دگرگونی اساسی به وجود می آمد اما واقعیت چیز دیگری را می گوید و این دو تیم اسپانیایی حتی با وجود نبود این دو ستاره خود همچنان شانس نخست کسب عنوان قهرمانی بودند.

جایگاه دو تیم در صدر جدول رده بندی حتی در صورتیکه این دو بازیکن نبودند تغییر زیادی نمی کرد. لیونل مسی توانست از 41 گل از 108 گل آبی-اناریها را به ثمر رساند. حتی اگر گل های بارسلونا را بدون گل های مسی در نظر بگیریم باز این تیم می توانست در صدر جدول رده بندی قرار گیرد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد اما شرایط برای رئال مادرید کمی تغییر می کرد چرا که این تیم 111 گل به ثمر رسانده که سهم رونالدو به تنهایی 45 گل است و اگر این تعداد گل کسر می شد آن وقت کهکشانیها باید برای قرار گرفتن در جایگاه دوم با اتلتیکو مادرید رقابت می کردند.

یورو اسپورت در گزارشی به بررسی جدول رده بندی رقابت های لیگا را بدون گل های سرنوشت ساز کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پرداخت که به آن می پردازیم:

ابتدا رونالدو

کریس رونالدو

 رونالدو در این فصل 45 گل به ثمر رسانده است اما باید بدانیم که گل های سرنوشت ساز او تنها در 5 دیدار بوده است. رونالدو در دیدار برابر الچه به تنهایی 4 گل به ثمر رساند. اگر این ستاره پرتغالی این تعداد گل را به ثمر نمی رساند بازی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان می رسید و رئال مادرید دو امتیاز از دست می داد. پس می توان گفت که گل های رونالدو در این دیدار تاثیر گذار و سرنوشت ساز بوده است.

دیدار دوم سرنوشت ساز رونالدو به دیدار برابر سلتاویگو برمی گردد که این ستاره پرتغالی توانست در ان دیدار هت تریک کند و اگر این گل های رونالدو نبود بازی در نهایت با تساوی به پایان می رسید. دیدار سوم به بازی برابر ویارئال برمی گردد. رئال مادرید در آن دیدار با یک گل از حریف سخت کوش خود عقب بود اما رونالدو توانست گل تساوی را به ثمر رساند تا رئال یک امتیازارزشمند به دست آورد.

بازی چهارم به دیدار برابر سویا برمی گردد که این ستاره پرتغالی عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست هر سه گل تیمش را به ثمر رساند. اگر رونالدو در این دیدار گلزنی نمی کرد رئال مادرید با نتیجه دو بر صفر بازی را واگذار می کرد و سه امتیاز حساس دیگر از دست می داد. و در نهایت دیدار پنجمی که گل های رونالدو در آن تاثیر گذار بودند به بازی برابر اسپانیول برمی گردد.

در این دیدار ستاره پرتغالی رئال مادرید توانست هت تریک کند تا بازی در نهایت با پیروزی چهار بر یک رئال مادرید به پایان رسد. اگر گل های رونالدو در این دیدار نبود بازی با تساوی یک بر یک به پایان می رسید و رئال دوباره امتیاز از دست می داد.

بنابرین می توان نتیجه گرفت که رونالدو با به ثمر رساندن 14 گل در 5 بازی 13 امتیاز سرنوشت ساز را برای رئال مادرید به ارمغان آورد.

اما لیونل مسی

مسی

 تعداد گل های لیونل مسی به گل های رونالدو نزدیک است. این ستاره آرژانتینی 41 گل برای آبی-اناریها به ثمر رساند اما گل های او تنها در 3 دیدار سرنوشت ساز بودند.

دیدار نخست به بازی برابر ویارئال برمی گردد که در آن دیدار آبی-اناریها توانستند با یک گل به پیروزی برسند. تک گل این دیدار را لیونل مسی به ثمر رساند و باعث شد تا آبی-اناریها سه امتیاز حساس این بازی را به دست آورند.

دیدار دوم به بازی برابر ایبار برمی گردد. در آن دیدار آبی-اناریها با دو گل به پیروزی رسیدند و هر دو گل را مسی به ثمر رساند. و در نهایت هم دیدار سوم به بازی حساس هفته قبل برابر اتلتیکو مادرید برمی گردد که در آن آبی-اناریها توانستند با تک گل ستاره آرژانتینی خود به پیروزی برسند تا قهرمانی خود را در این فصل نهایی کنند.

بنابرین می توان نتیجه گرفت که این بازیکن 28 ساله با 4 گل سرنوشت سازی که در سه بازی به ثمر رساند 9 امتیاز کامل را برای آبی-اناریها به دست آورد.

اگر رقابت های لیگا را بدون این امتیازاتی که لیونل مسی و رونالدو برای تیم های خود به دست آوردند حساب کنیم تغییر زیادی به وجود نمی آید. در این حالت بارسلونا با 82 امتیاز به صدرنشینی خود در جدول رده بندی ادامه می داد و در این حالت اختلاف این تیم با رئال 5 امتیاز می شد اما رئال مادرید بدون 13 امتیازی که رونالدو به دست آورد 76 امتیاز می شد و به رده سوم جدول رده بندی سقوط می کرد.

رقبا از کسر امتیاز چه سودی می بردند؟

بدون شک اگر گل های سرنوشت ساز مسی  و رونالدو کم می شد سویا بیشترین سود را می برد چرا که اگر سه گل رونالدو پاک می شد سویا با دو گل به پیروزی می رسید و در این حالت 76 امتیازی می شد و می توانست با توجه به هفته پایانی در رده دوم و یا سوم جای گیرد.

اما وضعیت دیگر تیم ها تغییر نمی کرد. الچه در همان جایگاه خود باقی می ماند و به جای 40 امتیاز 42 امتیازی می شد و باز تغییری در جایگاه این تیم به وجود نمی آمد. اما سلتاویگو در صورت لغو گل های رونالدو یک رده در جدول رده بندی صعود می کرد و به جای قرار گرفتن در رده یازدهم در رده دهم قرار می گرفت. در وضعیت ویارئال با وجود لغو کردن گل های رونالدو و مسی تغییری به وجود نمی آمد و در همان رده ششم قرار می گرفت اما اسپانیول یک رده صعود می کرد و به جای قرار گرفتن در رده نهم به رده هشتم صعود می کرد.

اگر در دیدار برابر ایبار دو گل مسی محاسبه نمی شد باز این تیم خطر سقوط به لیگ پایین تر را احساس می کرد.

درپایان با توجه به این بررسی که شد این سوال را مطرح می کنیم که آیا لیگ اسپانیا تنها مسی و رونالدو است؟ طبیعی است که این دو بازیکن به رقابت های لیگا جذابیت می بخشند اما اینگونه نیست که بدون آنها رئال و بارسلونا قوی نباشند.

مطالب مرتبط با باشگاه جهت مشاهده مطالب مرتبط با باشگاه کلیک کنید.

عضویت در کانال تلگرام:
تلگرام

ارسال این مطلب به دوستتان

   
نام شما:  
ایمیل شما:     
      
نام دوست:  
ایمیل دوست:     
صد ضربدر سه =  
 
 


در فیسبوک به اشتراک بگذاریددر توییتر به اشتراک بگذارید

ارسال ایمیل10


منبع: شفقنا

... مطالب مرتبط با باشگاه ...

لالیگا
لباس های جدید 20 تیم باشگاهی حاضر در لالیگا + عکس (قسمت دوم)

تیم‌های حاضر در فصل جدید مسابقات فوتبال لیگ اسپانیا از پیراهن‌های خود رونمایی کردند. 20 تیم حاضر در این فصل...

ثبت: 1392/04/29 - بازدید: 5968   علاقه: 3 و تنفر: 0


باشگاه پرسپولیس
طرح دکوراسيون داخلي رستوران‌هاي باشگاه پرسپوليس لو رفت.

اين طرح ها مربوط به شعبه شيراز مي‌باشد و در اين طرح از المان‌هاي شش ضلعي که نمادي از...

ثبت: 1392/04/19 - بازدید: 2529   علاقه: 2 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
مردان خاص 16 باشگاه لیگ‌برتری (گزارش ویژه)

بازیکنان باتجربه تیم‌های لیگ برتری به واسطه بازوبندی که از قدیمی‌هایشان به آنها ارث رسیده، تلاش خواهند کرد تا...

ثبت: 1395/05/06 - بازدید: 1033   علاقه: 1 و تنفر: 0


یوونتوس
تاریخچه و معرفی باشگاه یوونتوس

در سال 1897 چند جوان دانشجو تورینی باشگاه ورزشی یوونتوس را پایه گذاری کردند و در میان آن ها...

ثبت: 1394/07/04 - بازدید: 1304   علاقه: 1 و تنفر: 0


اتلتیکو مادرید
تاریخچه و معرفی باشگاه اتلتیکو مادرید

باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید اسپانیا بعد از بارسلونا و رئال مادرید سومین باشگاه قدرتمند اسپانیا است اما در زمینه...

ثبت: 1394/07/02 - بازدید: 1316   علاقه: 1 و تنفر: 0


باشگاه فوتبال
دوران طلایی چلسی، رئال مادرید و بارسلونا + عکس

 دوران طلایی تیم های چلسی، بارسلونا و رئال مادرید در قرن بیست و یکم: دوران طلایی باشگاه چلسی را می...

ثبت: 1393/12/11 - بازدید: 2305   علاقه: 1 و تنفر: 0


آرسنال
آیا آرسنال همچنان باشگاه بزرگی است؟

بحث و گمانه زنی در خصوص موقعیت آرسنال در لیگ برتر و همچنین لیگ قهرمانان اروپا در این روزها...

ثبت: 1393/09/09 - بازدید: 1193   علاقه: 1 و تنفر: 0


فالکائو
سوتی مسئولین یونایتد در چاپ نام فالکائو روی پیراهن های باشگاه

پس از شروع بسیار ضعیف یونایتد در لیگ، با دو تساوی و یک شکست و تحقیر مقابل تیم دسته...

ثبت: 1393/06/27 - بازدید: 1007   علاقه: 1 و تنفر: 0


تیتو ویلانووا
حضور بازیکنان باشگاه بارسلونا در مراسم ختم ویلانووا + عکس

 تیتو ویلانووا، سرمربی سابق بارسلونا بر اثر بیماری سرطان درگذشت تا دنیای فوتبال را در بهت و ناراحتی فرو...

ثبت: 1393/02/07 - بازدید: 2197   علاقه: 1 و تنفر: 0


پرسپولیس
گزارش تصویری از مراسم جشن ۵۰ سالگی باشگاه پرسپولیس

دیشب در مراسم جشن 50 سالگی باشگاه پرسپولیس از پیشکسوتان این باشگاه تقدر و هدایایی نیز اهدا شد. این مراسم...

ثبت: 1392/10/15 - بازدید: 1894   علاقه: 1 و تنفر: 0


... آخرین مطالب ورزشی ...
بارسلونا
بارسلونا 6-1 پاری سن ژرمن؛ عملیات بلوگرانا

آبی و اناری ها که در دیدار رفت با نتیجه 4-0 شکست خورده بودند، در دیدار امشب با ارائه...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 1675   علاقه: 1 و تنفر: 0


بارسلونا
وقتی به معجزه ایمان داری

پیروزی دراماتیک بلوگرانا در نوکمپ بدان معنا بود که امیدهای این تیم برای فتح لیگ قهرمانان همچنان زنده خواهد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 807   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
تکرار معجزه بازگشت؛ باز هم نوکمپ (عکس)

بارسلونا در شبی رویایی و فراموش نشدنی موفق شد شکست سنگین دور رفت را جبران کرده و 6 بار...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 2162   علاقه: 1 و تنفر: 0


بارسلونا
رکوردهای جالب ثبت شده در بازگشت تاریخی بارسا

آبی اناری ها اولین تیمی هستند که موفق شدند با وجود شکست 4-0 در دیدار رفت، به دور بعد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 653   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
واکنش بزرگان فوتبال به پیروزی تاریخی بارسلونا

آنها دور رفت را با شکست 4-0 پشت سر گذاشته بودند ولی در برگشت موفق شدند 6-1 پیروز شوند...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 476   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
مسی آماده برابری با رکورد رونالدو

مسی با زدن 23 گل و کسب 46 امتیاز، بخت اول تصاحب کفش طلای اروپا در سال 2017 است. مسی...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 751   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
شربتی ، صفرزایی و گناه اشتباه فردی

هفته پیش رضا شربتی و این هفته نادر صفرزایی. دروازه بانی که احتمالا وقتی فهمیده که در غیاب میلاد...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 1786   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
خوش شانسی، راموس و قمار خطرناک زیزو

واقعیت این است که کمتر هوادار رئال پس از پایان نیمه اول بازی در سن پائولو به صعود امید...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 716   علاقه: 0 و تنفر: 0


مارادونا
چرا انتقال مارادونا به رئال مادرید عملی نشد؟

فوق ستاره آرژانتینی در دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی برای بارسلونا، ناپولی و سویا به میدان رفت....

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 721   علاقه: 0 و تنفر: 0


محسن مسلمان
محسن مسلمان چگونه ستاره پرسپولیس شد؟

خیلی بعد از آن شادی گل لوکاتونی طور در لباس سفید و سبز ذوب آهن محسن مسلمان دقیقاً در...

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 767   علاقه: 1 و تنفر: 0


نظر بازدیدکنندگان در خصوص این مطلب

[هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظرتان نمایش داده می شود.]

نظر شما:  
      
* نام شما:    
* ایمیل:        
شهر سکونت:  
     
* نظر شما:    
* صد ضربدر سه =  
   
      
   
 

تبلیغات

تبلیغات اینترنتی آسایشگاه قم محک بازار مبل دلاوران مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها