مجله اینترنتی

پیشنهاد ویژه تبلیغات اینترنتی پایگاه تخصصی فوتبال ایران و جهان شبکه اینترنتی برندها


الکلاسیکو
جهت مشاهده تصویر بزرگتر، روی آن کلیک کنید.

تاریخ ثبت: 1394/09/04   -   بازدید: 761 مرتبه

آنالیز فنی بازی رئال مادرید و بارسلونا


موضوع: الکلاسیکو

دو تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا  در چارچوب هفته دوازدهم رقابت های لالیگا اسپانیا به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت شاگران انریکه با ارائه یک بازی زیبا موفق شدند با نتیجه 4 بر صفر رئال را شکست دهند.

این دیدار که دویست و سی امین دیدار رسمی دو تیم رئال مادرید و بارسلونا بود در ورزشگاه سنتیاگو برنابئو برگزار شد.

رافا بنیتز  که در این دیدار همه بازیکنانش را در اختیار داشت نتوانست مانع شکست تیمش در تقابل با انریکه شود و لوییز سوارز 2 بار، نیمار یک بار  و آندرس اینیستا هم یک بار برای تیم منطقه کاتالونیا گلزنی کردند.

این دیدار برای دو تیم از اهمیت زیادی برخوردار بود، چرا که رئال با 24 امتیاز در تعقیب بارسلونای 27 امتیازی بود و در فکر کم کردن اختلاف و کسب صدر جدول بود، بارسلونا هم برای اینکه بتواند ادامه رقابت های لالیگا را با آرمش بیشتری پیگری کند نیاز به پیروزی و ایجاد اختلاف 6 امتیازی بود.

شاید یکی از عوامل شکست رئال هم همین موضوع بود. بنیتز برای اینکه بتوانداین اختلاف 3 امتیازی را کم کند، تمامی مهرهای همجومی خود را به زمین فرستاد. کریم بنزما، گرت بیل و کریستیانو رونالدو که پس چند ماه، دوباره خط حمله خطرناک رئال را تشکیل داده بودند در این دیدار ناکام ماندن. حضور بنزما در ترکیب اصلی که مشکلاتی شخصی هم داشته، تصمیمی اشتباه از جانب سرمربی اسپانیای رئال بود. بنزما در روز ها گذشته با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کرد اصلا از لحاظ روحی و روانی آمادگی بازی در مقابل بارسلونا نبود.

کریستیانو رونالدو هم که در هفته های گذشته در امر گلزنی ناموفق بود،  برای این دیدار انگیزه های فراوانی داشت و به وضوح می توانستید اتش گلزنی را در چهره این فوق ستاره پرتغالی ببینید. اما شاید همین موضوع کمی تمرکز رونالدو را کم کرده بود و خیلی در جریان بازی حضور نداشت، چرا که بنیتز برای اینکه بتواند خط دفاع متزلزل بارسلونا را از هم بپاشد نیاز مبرمی به رونالدو داشت که اینگونه نشد.

پس از 6 سال دو سرمربی اسپانیایی هدایت دو غول لالیگا را بر عهده گرفته بودند و انریکه در نبرد اسپانیایی موفق بود.

انریکه که در این دیدار فوق ستاره آرژانتینی خود را از ابتدا روی نیکمت قرار داد و با این اقدام همان روحیه خوب نیمار و سوارز را حفظ کرد. این دو مهاجم در مدت دو ماهی که مسی به دلیل مصدومیت دور از میادین بود، درخشش فوق العاده ای داشتند و توانستند کاملا جالی خالی مسی را پر کنند. همین موضوع باعث ایجاد انگیزه در میان نیمار و سوارز شده بود و این دو می توانستند به راحتی در زمین هنرنمایی کنند.

آندرس اینیستا کاپیتان بارسلونا بدون شک بهترین بازیکن زمین بود. این بازیکن 31 ساله با دوندگی بالا و حضور در تمامی جنگ های میانه زمین توانست ابتکار عمل را در اختیار بیگیرد. بار دیگر بازی را مشاهده کنید، و بازی اینیستا و نقش راکیتیچ و بوسکتس را به دقت نظاره کنید. زمانی که کاپیتان بارسا توپ را  در اختیار داشت بوسکتس و راکیتیچ در یک خط عقب تر کاملا این بازیکن را پوشش می دادند، به طوری که توپ از دست می رفتند این دو بازیکن با پرس شدید و درگیر شدن با مودریچ و جیمز رودریگز توپ را دوباره در اختیار آندرس اینیستا قرار می دادند.

مهاجمان بارسلونا هم از کندی دفاع های رئال به خوبی استفاده می کرد،  در صحنه گل اول بازیکنان بارسلونا پس از دادن حدود 38 پاس به گلزنی رسیدند.  نقش راکیتیچ که با بازی بدون توپ راموس را به سمت خود کشاند مهم بود و در ادامه سرخی روبرتو از جا ماندن راموس استفاده کرد و سوارز را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این مهاجم اروگوئه ای هم توپ را با یک ضربه بیرون پا تبدیل به گل کرد. در این صحنه پوشش فضای پشت راموس  و پر کردن آفساید را هم توسط واران را فراموش نکنید.

آنالیز الکلاسیکو

آنالیز الکلاسیکو

اینیستا در نبود مسی نبض بازی را در اخیتار داشت. بازپس گیری سریع توپ توسط بوسکتس، راکیتیچ، پیکه و ایجاد فضا  توسط رئالی ها برای اینیستا، او را مرد اول میانه زمین کرده بود.

البته نقطه قوت بارسلونا در خط میانی نبود، چرا که ماسکرانو، یوردی آلبا و جرارد پیکه در خط دفاعی نمایش خوبی داشت و با قطع کردن به موقع توپ های ارسالی برای بنزما و رونالدو موقعیت ها را برای رئال خنثی می کردند. عملکرد تیمی در خط دفاعی بارسا به قدری خوب بود که خروج ماسکرانو از زمین به دلیل مصدومیت اصلا احساس نشد.

بنیتز که برای مهار هافبک های بارسلونا، پرس کردن شدید را در دستور کار قرار داده بود، تیمش دچار  همین پرس های شدید شد  و ضعف مودریچ در این امر باعث شد گل دوم بارسلونا در دقیقه 39 به ثمر برسد. مودریچ در میانه زمین با فشار بازیکنان بارسلونا توپ را از دست می دهد و بوسکتس راکیتیچ را صاحب توپ می کند و این بازیکن کروات هم  اینیستا را. این بازیکن با جا گذاشتن تونی کروس و نیمار  در پشت مدافعان رئال صاحب توپ می کند و این بازیکن برزیلی هم با یک ضربه بقل پا توپ را روانه دروازه ناواس می کند. این گل کاملا بر روی اشتباه مودریچ و واران در جایگیری به ثمر رسید.

آنالیز الکلاسیکو

در ابتدای نیمه دوم رئال فشار را برای به ثمر رساندن گل بیشتر کردن و دقیقه 47 بازی مارسلو با جا گذاشتن دنی آلوز در محوطه جریمه بارسلونا صاحب موقعیت شد، اما نتوانست از این موقعیت عالی استفاده کند. یوردی آلبا و پیکه در این صحنه جا ماندن و رونالدو، بنزما  و جیمز در موقعیت گلزنی 100 درصد قرار گرفتند، اما خودخواهی مارسلو این فرصت هدر داد.

آنالیز الکلاسیکو

گل سوم هم با درخشش نیمار و اینیستا و البته عدم یارگیری مودریچ به ثمر رسید. ارسال پاس های دقیق و بازی ترکیبی بارسلونایی ها و پاس زیبای نیمار، اینیستا را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این بازیکن 31 ساله با یک ضربه زیبا برای بار سوم دروازه ناواس را گشود. در این صحنه لوکا مودریچ که روی گل دوم بارسا تقصیرکار بود، کاملا اینیستا را آزاد گذاشته بود. به طوری که در میانه زمین در حال راه رفتن بود.

آنالیز الکلاسیکو

آنالیز الکلاسیکو

آنالیز الکلاسیکو

زمانی که مسی وارد زمین شد میانه زمین در اختیار این بازیکن قرار گرفت. مسی برای اینکه بتواند خط دفاعی آشفته رئال را دچار آشفتگی بیشتر بکند با ارسال پاسی بلند سوارز را در پشت مدافعان رئال که شب گذشته بسیار کند بودند ارسال کرد، اما در نهایت این موقعیت به هدر رفت. در این صحنه دو هافبک رئال یعنی مودریچ و تونی کروس فشاری را که باید برای از کار انداختن مسی وارد  را انجام ندادن. در این تصویر می توانید عدم پرس کردن این بازیکن و البته جایگری بد واران را  مشاهده کنید.

آنالیز الکلاسیکو

در ادامه این صحنه باز هم عملکرد ضعیف مودریچ و کروس را می توانید مشاهده کنید. این دو هافبک رئال، مسی را کاملا رها کرده بوند و این بازیکن به راحتی در محوطه جریمه صاحب توپ شد، که البته مسی در این صحنه توپ را به کمر واران زد.

آنالیز الکلاسیکو

پس از دریافت گل سوم، تقربیا کار برای رئالی ها به اتمام رسیده بود، اما بازیکنان این تیم برای جبران گل ها دست از تلاش برنداشتند. در دقیقه 68 بازی گرت بیل توپ را در میانه زمین در اختیار می گیرد و پس از طی چند متر  با ارسال یک پاس زیبا و دقیق رونالدو را در محوطه جریمه صاحب توپ می کند، اما رونالدو در عین ناباوری این توپ را به صورت براوو می زند.

در این صحنه به وضوح مشکلات خط دفاعی بارسا آشکار می شود. سرعت پایین متئو و جا ماندن پیکه و اضافه شدن اشتباه دنی آلوز به مرکز خط دفاعی در این صحنه گویای این امر بود. این اتفاق به مانند اشتباه خطی دفاعی بارسلونا در ابتدای نیمه دوم بود.

آنالیز الکلاسیکو

گل چهار بازی هم روی حرکت مسی و پاس دقیق و به موقع یوردی آلبا به سوارز به ثمر رسید. مسی در میانه زمین توپ را در اختیار می گیرد و باز هم خبری از فشار بازیکنان رئال نیست. مسی از میان 3 بازیکن رئال آلبا را صاحب توپ می کند و این بازیکن هم با پاسی سر ضرب سوارز را در موقعیت تک به تک با ناواس قرار می دهد و در نهایت گل چهار م و پایانی بازی به ثمر می رسد.

در این صحنه یارگیری اشتباه ارموس، واران، کارواخال و البته دانیلو که از سمت راست خط دفاعی به سمت چپ آمده بود موجب دریافت گل چهارم شد. اگر دانیلو فقط چند متر عقب تر قرار داشت می توانست مانع تک به تک شدن سوارز شود.

آنالیز الکلاسیکو

تعویض های بنیتز هم تاثیر بسیار در نتیجه ضعیف رئال داشت. بدون شک یکی از بهترین بازیکنان رئال جیمز رودریگز بوده است.  اما بنیتز این بازیکن را در دقیقه 56 از زمین خارج کرد و ایسکو را روانه میدان کرد. زمانی که رئال 3 بر صفر عقب بود، مارسلو از زمین خارج شد و همه منتظر حضور خسه مهاجم و یا کاسمیرو هافبک بوند، اما در عین ناباوری دنی کارواخال وارد زمین شد و دانیلو از دفاع راست به سمت چپ به جای مارسلو رفت که در گل چهارم بارسا نقش مهمی داشت.

مطالب مرتبط با الکلاسیکو جهت مشاهده مطالب مرتبط با الکلاسیکو کلیک کنید.

عضویت در کانال تلگرام:
تلگرام

ارسال این مطلب به دوستتان

   
نام شما:  
ایمیل شما:     
      
نام دوست:  
ایمیل دوست:     
صد ضربدر سه =  
 
 


در فیسبوک به اشتراک بگذاریددر توییتر به اشتراک بگذارید

ارسال ایمیل00


منبع: ورزش 11

... مطالب مرتبط با الکلاسیکو ...

الکلاسیکو
کریس رونالدو به لیونل مسی دلداری داد + عکس

 تیم فوتبال بارسلونا  با قبول شکست 2 بر یک برابر رئال مادرید در فینال جام حذفی اسپانیا، در 10...

ثبت: 1393/01/30 - بازدید: 2439   علاقه: 2 و تنفر: 1


الکلاسیکو
به تماشای عکس های نایاب تاریخ ال کلاسیکو بنشینید (۲۰۰۱- ۲۰۱۱)

شنبه شب دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در ورزشگاه نوکمپ مقابل هم قرار می گیرند و در آستانه...

ثبت: 1392/08/04 - بازدید: 3892   علاقه: 2 و تنفر: 0


الکلاسیکو
به تماشای جذاب ترین عکس های تاریخ ال کلاسیکو بنشینید(۱۹۰۰- ۱۹۷۰)

شنبه شب دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در ورزشگاه نوکمپ مقابل هم قرار می گیرند و در آستانه...

ثبت: 1392/08/04 - بازدید: 2752   علاقه: 2 و تنفر: 0


الکلاسیکو
سرخیو راموس: کاش ماینکو دیگر بازی‌های ما را قضاوت نکند

سرخیو راموس در ال‌کلاسیکو شب گذشته با خطا روی نیمار در محوطه جریمه یک پنالتی را تقدیم بارسلونا کرد...

ثبت: 1393/01/04 - بازدید: 2185   علاقه: 1 و تنفر: 0


الکلاسیکو
به تماشای عکس های نایاب تاریخ ال کلاسیکو بنشینید (۱۹۷۰- ۲۰۰۱)

شنبه شب دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در ورزشگاه نوکمپ مقابل هم قرار می گیرند و در آستانه...

ثبت: 1392/08/04 - بازدید: 3119   علاقه: 1 و تنفر: 0


الکلاسیکو
سبقت رونالدو از مسی در آستانه ال کلاسیکو برای اولین بار در۴سال اخیر

کریستیانو رونالدو در شرایطی گام به بازی ال کلاسیکو می گذارد که روحیه بالایی دارد. این ستاره مادریدی در...

ثبت: 1392/08/04 - بازدید: 2619   علاقه: 1 و تنفر: 1


الکلاسیکو
آمریکایی‌ها میزبان ال‌کلاسیکو می‌شوند؟!

احتمال دارد که تیم‌های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید در اردوی پیش فصل تابستانی خود در شهر میامی آمریکا...

ثبت: 1395/11/27 - بازدید: 887   علاقه: 0 و تنفر: 0


الکلاسیکو
ال کلاسیکو 232 : کسالت آمیخته به جادوی صد

هیاهو به دو ضربه خلاصه شد. بارسا با ضربه لوییز سوارز گل جدل آوری زد که داور می توانست...

ثبت: 1395/09/14 - بازدید: 1178   علاقه: 0 و تنفر: 0


الکلاسیکو
چرا بارسلونا می تواند به قهرمانی امیدوار باشد؟

بارسلونا روزهای خوبی را سپری نمی کند. پس از دو تساوی متوالی برابر مالاگا و سوسیداد، از دست دادن...

ثبت: 1395/09/14 - بازدید: 1081   علاقه: 0 و تنفر: 0


الکلاسیکو
یادداشت: بارسلونا بعد از الکلاسیکو

نتیجه ای که البته برای رئال زیدان با ثبت آمار خارق العاده 33 بازی بدون شکست و حفظ فاصله...

ثبت: 1395/09/14 - بازدید: 1041   علاقه: 0 و تنفر: 0


... آخرین مطالب ورزشی ...
بارسلونا
بارسلونا 6-1 پاری سن ژرمن؛ عملیات بلوگرانا

آبی و اناری ها که در دیدار رفت با نتیجه 4-0 شکست خورده بودند، در دیدار امشب با ارائه...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 2044   علاقه: 1 و تنفر: 0


بارسلونا
وقتی به معجزه ایمان داری

پیروزی دراماتیک بلوگرانا در نوکمپ بدان معنا بود که امیدهای این تیم برای فتح لیگ قهرمانان همچنان زنده خواهد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 1286   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
تکرار معجزه بازگشت؛ باز هم نوکمپ (عکس)

بارسلونا در شبی رویایی و فراموش نشدنی موفق شد شکست سنگین دور رفت را جبران کرده و 6 بار...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 2658   علاقه: 2 و تنفر: 0


بارسلونا
رکوردهای جالب ثبت شده در بازگشت تاریخی بارسا

آبی اناری ها اولین تیمی هستند که موفق شدند با وجود شکست 4-0 در دیدار رفت، به دور بعد...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 1115   علاقه: 0 و تنفر: 0


بارسلونا
واکنش بزرگان فوتبال به پیروزی تاریخی بارسلونا

آنها دور رفت را با شکست 4-0 پشت سر گذاشته بودند ولی در برگشت موفق شدند 6-1 پیروز شوند...

ثبت: 1395/12/19 - بازدید: 797   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
مسی آماده برابری با رکورد رونالدو

مسی با زدن 23 گل و کسب 46 امتیاز، بخت اول تصاحب کفش طلای اروپا در سال 2017 است. مسی...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 1220   علاقه: 0 و تنفر: 0


فوتبالیست برتر
شربتی ، صفرزایی و گناه اشتباه فردی

هفته پیش رضا شربتی و این هفته نادر صفرزایی. دروازه بانی که احتمالا وقتی فهمیده که در غیاب میلاد...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 2292   علاقه: 1 و تنفر: 0


رئال مادرید
خوش شانسی، راموس و قمار خطرناک زیزو

واقعیت این است که کمتر هوادار رئال پس از پایان نیمه اول بازی در سن پائولو به صعود امید...

ثبت: 1395/12/18 - بازدید: 1177   علاقه: 0 و تنفر: 0


مارادونا
چرا انتقال مارادونا به رئال مادرید عملی نشد؟

فوق ستاره آرژانتینی در دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی برای بارسلونا، ناپولی و سویا به میدان رفت....

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 1197   علاقه: 0 و تنفر: 0


محسن مسلمان
محسن مسلمان چگونه ستاره پرسپولیس شد؟

خیلی بعد از آن شادی گل لوکاتونی طور در لباس سفید و سبز ذوب آهن محسن مسلمان دقیقاً در...

ثبت: 1395/12/17 - بازدید: 1196   علاقه: 1 و تنفر: 0


نظر بازدیدکنندگان در خصوص این مطلب

[هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظرتان نمایش داده می شود.]

نظر شما:  
      
* نام شما:    
* ایمیل:        
شهر سکونت:  
     
* نظر شما:    
* صد ضربدر سه =  
   
      
   
 

تبلیغات

تبلیغات اینترنتی آسایشگاه قم محک بازار مبل دلاوران مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها مجله اینترنتی برندها